Okur Hattı
Gönderen : Mehmet Hayri KIRBAŞOĞLU
BÖYLE BUYURDU HOCAEFENDİ başlıklı başarılı yazınızı okudum.Bu cemaatin-daha doğrusu örgüt veya şirket'in müslümanlara ve islam'a yaptıklarını deşifre etmek için geç bile kaldık gibi.Nitekim bu zatın , ölen İsrailli çocuklar için göz yaşı döktüğünü bold harflerle vurguladığı halde aynı şeyi Filistinli müslüman kardeşlerinin çocukları için de döktüğünü söylediğini duyan gören var mı?
Bu çizgideki yayınlarınızın giderek artması,güçlenmesi ve etkili olması dua ve niyazıyla,selamlar.Allaha emanet olunuz.

Yazınızı tamamen destekliyor, tebrik ediyor
Gönderilme tarihi: 06.06.2010
Gönderen : Mehmed Durmuş
Mus'ab'ın Sorusuna Cevap:
Kardeş, Kur'an’ın ne Bakara 30-38 ayetlerinden oluşan pasajdan, ne de başka hiçbir yerinden, Adem’den önce Ademler olduğu anlamı çıkmaz. Kur'an asla böyle bir şeyi haber vermemektedir. Böyle şeyleri konuşanlar sadece abuk-sabuk sözler söylemektedirler. Yaratılıştan bahseden o ayetleri, biz insanlara, bizim yaratılış amacımızı, her şeye rağmen, bizi bizden çok iyi bilen Allahın neden, niçin ve hangi amaçla bizi yarattığını temsili bir dille anlatan/açıklayan anlatımlarıdır. Adem’den önce başka bir Adem filan yoktu kısacası.
Benim kanaatim o ki, insanın yaratıldığı cennet, kesinlikle yeniden dirildikten sonra mü'minlerin gideceği cennet değildi. Bu, yeryüzünün güzel bir bahçesiydi ve aslında oradan kinaye olarak bütün dünya kastedilmiştir. Çünkü dünya, insan için cennet değerinde güzel ve cennet değerinde imkanları olan bir vatandır, ana kucağıdır.
İnsana, “oradan inin” denilmesi, yaratıldığı yeryüzü parçasından yeryüzünün diğer alanlarına gitme, dağılma, yayılma, yeryüzüne yerleşme, yeryüzünü vatan edinme, imar ve iskan etmek için sanki ilahi bir “marş marş!” komutudur. “Tümünüz” denmesi de bu tezi doğrulamaktadır çünkü yeryüzünde bir erkekle bir kadın değil, bütün bir insan nesli yerleşecek, orada takdir edilen hayata başlayacaktı.
Benim kanaatime göre Adem bir Peygamber değildir. Kur'an’da Nuh’tan önce başka bir peygamberden bahsedildiğini kimse ispatlayamaz. Bazı hadislerde de 8mesela şefaat hadisleri) Nuh, ilk Peygamber olarak nitelenmektedir.
Mehmed Durmuş
Gönderilme tarihi: 13.05.2010
Gönderen : Tuna Ateş
Tabiki dergimizin böyle bir sitesi olması gerekirdi.İnsanlar artık okuduklarına yorum da yapmak istiyorlar.Bu yüzden sitenin kurulması çok iyi oldu.Site yöneticisine teşekkürler.
Gönderilme tarihi: 27.04.2010
Gönderen : Ahmet Altinok
Selamun Aleykum,

Böyle bir derginin böyle bir sitesi olması gerekirdi. Siteye yeni şeklini veren kardeşlerden Allah razı olsun. Her zamanki seviyeli yayını yanında birde seviyeli bir görüntüye ulaşmış. Tabi önceki sitenin görüntüsünden de şikayetçi değildim ama bu görüntü ve yayın şekli gerçekten daha orijinal olmuş. Allah’tan temennim sitenin Allah’ın yoluna hizmette basarılar elde edebilmesidir.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Ahmet Altinok ( Hollanda )
Gönderilme tarihi: 25.04.2010
1. Sayfa gösteriliyor. Toplam Sayfa: 1
1
 
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
Hakkari
-5 / 6 °C
İstanbul
9 / 12 °C
İzmir
2 / 14 °C