Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazze’de çocukların protestosu
15 Ağustos 2010 / 18:09
Gazze’deki Filistin Meydanında dün akşam (14 Ağustos Cumartesi) bir araya gelen binlerce Filistinli çocuklar, elektrik santralini besleyen yakıtın gönderilmemesini protesto etti.

Abbas yönetiminin uygulamalarını kınayan Gazzeli çocukların çığlığını iki milyarı bulan Ümmet duyabilecek mi?

Filistin Enformasyon Merkezi

Meydanın karanlığını mumlarla aydınlatan çocuklar, taşıdıkları dövizlerde “Gazze’de elektrik kesintisine neden olan yakıtın gönderilmemesini kınıyoruz”, “kuşatma altındaki Gazze ne zamana kadar karanlıkta kalacak”, “Hasta ve çocukların feryatlarını kim duyacak?” sloganlarının yazılması dikkat çekti.

Gazze’ye karşı sürdürülen ambargoyu da kınayan çocuklar “Biz çocukların ne suçu var? Niçin karanlıkta sahur yapıyor ve iftarımızı açıyoruz” sloganları attılar.

Gazze’deki elektrik krizinden tamamıyla Ramallah yönetimini sorumlu tuttuklarını haykıran çocuklar, dünyanın özgür insanlarından krizin sona erdirilmesi ve ambargonun kaldırılması için çalışmalarını istediler.

Gazze’ye yakıt sevkiyatı için gönderilen paraların Ramallah yönetimi tarafından kendisine teslim edilmediğini iddia eden işgal rejimi bölgeye yakıt vermiyor. Elektrik kesintisi yaşayan Gazze’deki hastaneler, resmi kurumlar ve halk büyük bir sıkıntı çekiyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
2 / 13 °C
Hakkari
-6 / 9 °C
İstanbul
11 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C