Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erbakan kaybediyor
14 Ağustos 2010 / 12:41
SAADET Partisi'nin son kongresinde istediği isimleri yönetime aldıramayan Necmettin Erbakan'a bir kötü haber de dün gece geldi.

AKŞAM

 

Erbakan ve ekibinin talep ettiği olağanüstü kongrenin yapılıp yapılmayacağına ilişkin SP Genel İdare Kurulu toplantısında çıkan sonuç, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un istediği yönde oldu.

 

33 DELEGE GERİ ADIM ATTI

Dün yapılan SP Genel İdare Kurulu'nda, olağanüstü kongre toplanması talebi, 33 delegenin imzasını çekmesi nedeniyle reddedildi.   

Genel Başkan Kurtulmuş'un başkanlığında İlci Otel'de yapılan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıda, büyük kongre delegelerinden Mustafa Kamalak ve arkadaşlarının seçimli olağanüstü büyük kongre talebini içeren dilekçeleri ve eklerinin görüşüldüğü bildirildi. Talep, 33 delegenin imzasını çekmesi nedeniyle reddedildi.

 

ŞENER'LE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Böylece bu ayın başında kendisine ziyarette bulunan Kurtulmuş'tan 'olağanüstü kongrenin toplanmasını' talep eden Erbakan'ın çabaları da boşa çıkmış oldu. Necmettin Erbakan önceki gün de eski bakanlardan Abdüllatif Şener'i kabul etmiş, bu görüşmede, 'SP'nin başına Şener'in geçmesinin konuşulduğu' yorumları yapılmıştı. Ancak Şener, Erbakan'a nezaket ziyaretinde bulunduğunu söylemişti. ANKARA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C