Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Yeni Bir Zamanı Başlatmak"
07 Ağustos 2010 / 16:28
Sayın Atasoy Müftüoğlu, ‘Yeni Bir Zamanı Başlatmak’ isimli kitabı ile yeniden okurlarının karşısına çıktı.

İktibas

 

Hayata İslam penceresinden bakan, hayatı onunla anlamlandıran değerli düşünür Atasoy Müftüoğlu, giderek kirlenen ve İslam’dan uzaklaşan dünyada İslami hassasiyetlerin oluşması için mücadele veriyor. Örnek bir tevhid mücadelesi içerisinde olan Müftüoğlu yazılarında sürekli vurguladığı gibi bu mücadelesinde duygusallıktan ve nostaljiden uzak duruyor.

 

İslam’ın kuşatıcılığını ve evrenselliğini her fırsatta vurgulayan Müftüoğlu müslümanların hayatın karşısında yenilgisini zihinsel yenilgiyle açıklıyor. Kendi düşünce ve eylemlerimiz olduğu takdirde tarih yazabileceğimizi vurgulayan Müftüoğlu aksi takdirde tarihin dışında kaldığımızı/kalacağımızı ve dönüştürüldüğümüzü söylüyor.

 

Sistemin kuşatıcılığına teslim olunmamasını isteyen Müftüoğlu, müslümanların temel referanslarına bağlılıklarını kesinlikle kaybetmemeleri ve din konusunda tavizsiz olmaları gerektiğinin altını çiziyor.

 

Atasoy Müftüoğlu’nun basireti, yılların içinden süzülüp gelen tecrübeleri ve bilgi birikimi doğrultusunda yaptığı bu yorumları hepimiz için önemli bir kaynak olacaktır. “Yeni bir zamanı başlatmak” bu yüzden önemli bir kitap.

 

Oniki bölümden oluşan kitapta her bir bölüm, yaşadığımız dünyanın, muhatap olduğumuz gerçeğin farlı ifade ve yorumlarını içeriyor. Önemli bir zihinsel çabanın ürünü olan bu çalışmanın düşünüp öğüt alabilen herkese çok faydalı olacağına inanıyoruz.

 

Bu arada, bir süredir sağlık sorunları yaşayan Atasoy Müftüoğlu’nun en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, İslam düşün dünyasına kazandırdığı bu yeni kitap için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

yenibirzamanibaslatmali-muftuoglu.jpg

yenibirzamanibaslatmali-muftuoglu1.jpg

Not: Fotoğraflar için dunyabizim.com'a teşekkürlerimizi sunarız.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
glsm
09 Ağustos 2010 Pazartesi 14:56
güzel haber
en kısa zamanda edinip okuyacağım.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C