Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıdvan’dan el-Fetih’e Cevap
14 Nisan 2010 / 23:13
Rıdvan, Fetih’ten Düşmanla İlişkiyi Kesmesini İstedi

Filistin Enformasyon Merkezi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan yaptığı açıklamada “Siyonist ordunun Ramallah yönetiminden özellikle ırkçı ayırım duvarına karşı yapılan gösterileri engellemesini istemesi bu yönetimin işgal rejimine ne kadar bağlı olduğunu ve siyasi direniş iradesine sahip olmadığını açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Dr. Rıdvan bugün (14 Nisan Çarşamba) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Fetih yönetiminin halkın tercihine meylettiğini ortaya koyması, Siyonistlerin bu talebini geri çevirmesi, direniş mücahitlerini tutuklamaktan vazgeçmesi, zindanlarda tuttuğu direnişçileri serbest bırakması, gösterilerin yapılmasına izin vermesi hatta bu tür gösterilere ön ayak olarak işgalcilerin bu talebini açıkça reddettiğini ortaya koyması gerekir.”

İsmail Rıdvan sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat Ramallah yönetimi ahlaki olarak o kadar çökmüş ve vatana aidiyet duygusu o kadar ölmüş ki, işgal devleti ona direktif verebiliyor. Bu, düşmanla yaptığı işbirliğinin ve düşmana itaat ederek mücahitleri tutuklamasının bir sonucudur.”

Ramallah yönetiminin düşmandan gördüğü bu aşağılanmaya onunla her türlü ilişkiyi keserek cevap vermesi gerektiğini belirten Rıdvan, “Ramallah yönetimi düşmanla açık ve gizli olarak yaptığı her türlü görüşmeyi sonlandırmalıdır. Bunun yanında Filistin halkının ilkelerine sahip çıkarak bu halkı birleştirmek için de çaba harcamalıdır” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
11 / 17 °C
İzmir
13 / 19 °C