Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP'nin "Kutlu Doğum" Açılımı
14 Nisan 2010 / 22:50
CHP yeni açılımlar deniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katılan Baykal gündemle ilgili soruları cevapladı. Sorulardan birisi Kutlu Doğum Haftası ile ilgili soruldu. Son dönemde Türkiye’nin açılım politikaları ile doğru orantılı olarak Müslüman kitleye yakınlaşmaya çalışan ancak her eylemi parti teşkilatı tarafından sekteye uğratılan CHP şimdi de Kutlu Doğum haftasını değerlendirmeye çalışıyor.

 

“Kutlu Doğum Haftasına ilk kez mi katılıyorsunuz” şeklinde sorulan soruya Deniz Baykal: “Milletçe hepimizin sahip çıkması gereken, elele vermesi gereken bir önemli vesile. Bu vesileyi değerlendirmek istiyorum. Milletçe ortak anlayışımızı, ortak değerlerimizi, insanlar vatandaşlar olarak sahiplenmemiz yerinde bir şey. Türkiye’nin böyle dayanışmaya böyle bütünleşmeye ihtiyacı var. Bu doğrultuda bize de görev düştüğünü değerlendirerek katılma kararı aldım. Diyanet İşleri Başkanı ısrarla bu toplantıya katılmamızı ifade etti. Ben de sayın başkana duyduğum saygı ve milletçe elele vermemiz gereken bir vesileyi değerlendirmek adına katıldım“ diye cevap verdi.

Bu yazıya toplam (3) yorum eklenmiştir.
maxpayna
15 Nisan 2010 Perşembe 11:48
yorum-3
kimse de sormaz mı sorgulamaz mı kimliğini açıkça beyan etmiş yolu ilkesi dini belli olan bu şahsa mı kaldı bizlere islam hakkında ahkam kesmek diyerek kocaa salonda bir cesur yürek kalkmaz mı ayağa ?
neyse gören görüyor uyuyan uyuyor daha ne diyelim....
maxpayna
15 Nisan 2010 Perşembe 11:46
yorum-2
kandillere olan eleştirilere hep karşı çıkan tutucu kesim aslında kutlu doğum haftası sürecini iyi takip etmeli. çünkü bir kandil nasıl uydurulmuştur en iyi şekilde yaşayarak görüyoruz. laik devlet eli ile icad edilen kutlu doğum haftası kutlamaları her yıl daha da bir "kutsallık" kazanmaktadır. ehh 23 nisanı örtmesinden rahatsız olan kesim için tarihi kaydırılmış olduğu için malum zevat da seve seve böyle etkinliklere katılıp müslümanlara şirin gözüke
maxpayna
15 Nisan 2010 Perşembe 11:42
yorum-1
dün akşam hilal tv de canlı yayında deniz baykalın kutlu doğum etkinliğinde konuşma yaptığını görünce epey bir şok yaşadım...!!! hele bir salon dolusu müslümanın ( başörtülü bayanlar dahil) deniz baykalı kuzu kuzu dinlemesine ayrı şaşırdım. baykalın ise kurandan girip peygamberden çıkıp islamın siyasi yönünün olmadığına vs vurgularını bu şok dalgasında izledim...ehh ne diyeyim bu siyasetçiler adamı şaşırtmaya bayılıyorlar...!!!
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 12 °C
Hakkari
-2 / 8 °C
İstanbul
11 / 16 °C
İzmir
9 / 17 °C