Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Durmuş: Referandum ve Müslümanlar
05 Ağustos 2010 / 12:54
Referandum tarihi yaklaştıkça tartışmalar da şiddetleniyor.

Herkesin Anayasa’nın bir tarafı olmaya zorlandığı tartışmalarda, olayın dışında kalmak isteyenler de Hayır’cı cephe içerisinde görülüyor.

 

Müslümanlar arasında da konuyla ilgili büyük bir ayrışma görünüyor. Sistem içinde yer alan grupların tavrı anlaşılabilir iken, sistemin dışında kalması gereken bazı İslami grupların tavrı anlamlandırılamamaktadır.

 

Mehmed Durmuş da son yazısında bu konunun altını çiziyor. ‘Tamir edilecek anayasa müslümanların nesi gelir’ sözünü tekrarlayan Durmuş “Böyle bir anayasaya ‘evet’ demek, o anayasanın tamamına onay vermek, onu tasdik etmek, günahına ve sevabına(!) ortak olmak anlamına gelecektir.” dedi.

 

Demokrasinin insanın zevklerini, heva ve hevesinin tanrılaştırması olduğunu vurgulayan Durmuş müslümanların ihtilaflarını Kur’an ve onun açılımı demek olan Sünnete götürmesi gerektiğini kaydetti.

 

Referandum tartışmalarında hesap sorulacaklar listesinin başına 12 Eylül darbecilerinin konulduğunu da anımsatan Durmuş hesap sorulması gereken başka darbeciler de yok mudur diye sordu.

 

Mehmed Durmuş yazısında “Müslümanlar kendi vaziyetlerini demokrasiye göre değil, demokratik düzen kendi pozisyonunu Müslümanlara göre belirlemenin hesabını yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

 

Evet ya da Hayır dayatması

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
ademoğlu
06 Ağustos 2010 Cuma 21:28
evet
Sayın durmuş abi temkinli de olsa duruşunuz net, neden müslümanlar

hala daha verelim vermeyelim diye ikilemdeler. İslami bir gündem olsa mübarek kardeşler bu kadar sık eleyip sık dokumaz Allahınızın aşkına

neden sıratimüstakim yürüyüşünüzü esfele safilin etme merakındasınız anlıyamıyorum NE HAYIR NE EVET SİSTEMİN İSE TÜMÜNE H A Y I R.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C