Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afganistan’da trafik kazası! isyanı
31 Temmuz 2010 / 17:20
Afganistan’da Amerikan elçiliğine ait sivil bir aracın, içinde dört Afganlının bulunduğu başka bir araca çarparak, içinde bulunan dört Afganlıyı öldürmesi halkı isyan ettirdi.

Ellerinde taşlarla ve demir çubuklarla arabalara ve içindeki Amerikalılara saldıran Afganlılar polisin havaya ateş açmasıyla uzaklaştırılabildi.

 

El cezire’nin haberinde Afganlıların “Amerika’ya ölüm” diye bağırdıkları, polisin müdahalesinden sonra “Karzai’ye ölüm” diye bağırdıkları belirtildi.

 

Haberde olayın tam detaylarının belli olmadığı belirtilerek, kalabalıktan bazılarının, ‘Afganlıların olduğu araçtan insanların indiği, elçilik aracından onların üzerine ateş açıldığını’ söyledikleri bildirildi.

 

Saleh Ahmed adında başka bir görgü şahidi ise “sivil araç ana yola çıkmaya çalışırken, iki yabancı aracın ona çarparak 4 kişiyi öldürdüğünü; olayı görmek için etraftan koşup gelenler, öfkelenerek yabancılara saldırmaya başladılar” dedi.

 

Olay Afganistan’ın başkenti Kabil’de gerçekleşti. 2006 yılında benzer bir olay gerçekleşmiş, 14 Afganlının öldüğü olaydan sonra halk isyan etmişti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C