Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fazıl Say twitter’da kapıştı
29 Temmuz 2010 / 09:26
Twitter ilginç ve hararetli bir tartışmaya sahne oldu. Cüneyt Özdemir ile dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın birbirine girdiği polemikte suçlamalar havada uçuştu!

GAZETECİLER.COM
Medyanın en popüler internet mecrası olan Twitter ilginç ve hararetli bir tartışmaya sahne oldu. Gazeteci Cüneyt Özdemir ile dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say arasındaki yüksek tansiyonlı polemik Twitter'ı adeta karıştırdı.

Fazıl Say'ın arabesk müzik ve dinleyici profiline dair sert eleştirileri ile başlayan polemik bu kez Twitter'da devam etti. Cüneyt Özdemir ve Say'ın karşılıklı tweet'leriyle yaşanan tartışmada taraflar adeta birbirine girdi. Belli bir nezaket ve mesafe içinde başlayan tartışma giderek sertleşti ve karşılıklı hakaretlere vardı. Özdemir de Say da tartışmayı sert suçlamalarla kapatırken, Twitter kullanıcıları polemiğe yoğun ilgi gösterdi.

İşte Özdemir ve Say'ın Twitter kapışması:

Cüneyt Özdemir: Başıma bir şey gelmeyecekse bu akşam Sibel Can'ın programındaki has arabeskçi Müslüm Baba'yı ve Şevval Sam'ı izlemeyi düşünüyorum, çaktırmayın.

Fazıl Say: Başına bir şey başkaldırdığında gelir merak etme)) İyi insan.

Cüneyt Özdemir: Şeytan diyor git Sibel Can'ın konserinde 'Arabeskçiler Yavşak Değildir' diye pankart aç. Hala başıma bir şey gelmez mi diyorsun!

Ya da o pankartı sizin konserlerinizden birinde mi açmalı? Hangi kitle daha anlayışsız karar veremedim bakın.. Ya da hoşgörülü.. !

Fazil Say: Senin göremediğin şu sanırım; Bir kapıyı açmak ve tartışma başlatabilmek için tek çözüm kapıyı kırmak idi.

Ama, herkes her şeyi çok iyi biliyor. Şu "yavşaklık" sözü sizin tartışmanızın devamı değil. Sizin tartışmanız, kültüryozluğu.

Populer bir basın mensubunun amacı da, araştırmak olmalı. Büyük müzisyenlere sorun bana güvenmediyseniz...

Cüneyt Özdemir: Ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum ilk günden beri bunu kamuoyu önünde ifade de ediyorum başka birine sormaya gerek yok...

Bu arabesk müziğe giden sürecin arkasındaki toplumsal, ekonomik dinamikleri çözmeye çalışmanın daha anlamlı olduğuna inanıyorum

Sonuçta sayın Say aman dikkat edin binayı yıkmaya giderken (ki bence de yıkılmalı) umarım yanlış kapıları ve kalpleri yıkmazsınız.

Fazil Say: Kalpleri kırmak bu derece büyük sorun olsaydı tarihte ne Beethoven kalırdı ne Picasso ne Nazım Cüneyt.

Yazarlarını, müzisyenlerini dışlayan, kovan, hapse atan bir toplum Sibel Can2ı ile kala kalır zaten. Alternatif mi var?

Cüneyt Özdemir: Şu anda Sibel Can'ı açtım Müslüm Gürses'i izliyorum... Hem sizin müziğinize hayran olmaya hem de onu sevmemize izin yok mu peki?

Cüneyt Özdemir: Şu an Show TV'de Sibel Can'ı açın neye itiraz ediyorsunuz somut şarkılar üzerinden anlatın, gerçekten anlamaya çabalıyorum sizi..

Fazıl Say: Futbolda Real Madrid ile Kastamonuspor arasında da bir fark vardır da bu illaki Kastamonu'yu küçümsüyoruz anlamına gelmez.

Arabesk müziği batıdaki meslektaşlarıma dinlettim.1-2 dakika tahammül edebiliyorlar. Bu niye sizce? Siz önce kulakla mı acep?

Klasik müzikten caz'dan ve halk müziğinden iyi anlamayan bir kulak bu lafları eder. Biraz müziği ciddiye alın. O da sizi alır

Cüneyt Özdemir: Belki müzik dediğimiz şey notalardan fazlasıdır, kulaklarımız kadar aklımızı gönlümüzü de açıp içine almamız gerekir...

Fazıl Say: Ve sen bunu bu gezegende her yıl 120 konser veren-Salzburg'u açan adama mı diyorsun?Müzik gönül işidir diye. Haddini bil!

Demin ettiğim bir lafı geri çekiyorum; Cüneyt Özdemir aydın filan değildir.VE Israrla tekrar ediyorum; Herkes ne istiyorsa dinlesin.

Şu hale bak ya. Vah zavallılar ya.. Adam Hawkings'e de fizik öğretsin. Kim şaşar spikerin mankenin ertesi gün ben müzisyenim diye çıkmasına?

Cüneyt Özdemir: Ne kadar da hoyratsınız sayın SAY!

Fazıl Say: Yazdık duvarına... Her gün sabah öğle akşam oku. Bilenlere danış sonra gel benimle 10 yıl sonra tartışırsın. Hale bak ya...

Cüneyt Özdemir: Kendisini haberi olmadan farklı ortamlarda ve kamuoyu önünde ulu orta savunsak bile bu gezegende her yıl 120 konser veren Salzburg fatihini..

Kendisini dev aynasında gördüğü için.. Tartışma üslubunu bilmediği için.. Tahammülsüz olduğu için.. hoyrat ve gaddar bir insan olduğu için..

Fazıl Say: Hepsi doğru; Hoyratım tahammülsüzüm ve gaddarım. İlkelliğe ve sahtekarlığa karşı!

Cüneyt Özdemir: Bir gelenek olarak yalnızca buradan değil hayatımızdan da şutluyoruz BLOCK FAZIL SAY. Hadi yallah şimdi.. Ben sana deha olamazsın demedim...

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C