Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahattin Yıldız-Faruk Aktaş Bugün Defnedilecek
28 Temmuz 2010 / 09:22
Afganistan’a İHH adına bir yetimhane kurmak üzere giderlerken uçaklarının düşmesi sonucu hayatını kaybeden Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş’ın cenazeleri bugün Türkiye’ye geldi.

17 Mayıs’ta meydana gelen elim kazada kaybettiğimiz iki kardeşimizin cenazeleri bugün İstanbul Fatih camiinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazı ile Edirnekapı Şehitliği’ne defnedilecek.

 

Yazıları ve faaliyetleri ile müslüman camiada tanınan ve sevilen Yıldız ve Aktaş yine Afganistan Müslümanlarına yardım için bu ülkeye giderken uçakları düşmüş, uzun bir aramadan sonra  cenazelere ulaşılabilmişti. Kimliklerin tesbiti de ancak DNA testi ile mümkün olmuştu.

 

Her iki kardeşimize de Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

Kardeşlerimiz hakkında, mensubu oldukları İHH’da yer alan bilgilerini sunuyoruz.

 

Bahattin Yıldız

 

Bahattin Yıldız tam bir Afganistan aşığıydı. İstediği gibi o topraklarda şehit oldu. 1956 Sivas doğumlu olan Yıldız, 1975 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 1987 yılında Erzurum İşletme Fakültesini bitirdi. Yazıları Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli gazetede yayınlandı. Dunyabulteni.com sitesinde yazarlık yapıyordu. Savaşan Afganistan, Cihat Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlandı. Üçü kız, ikisi erkek beş çocuğu var. Bahattin Yıldız, herkesin Bahattin ağabeyi olmuştu. Halim, selim kimseyi kırmayan, herkesin hayran olduğu bir mizaca sahipti. Onun için en önemli şey İslam’a ve davaya hizmetti. Afganistan’ın önde gelen liderleriyle yakın dostlukları vardı. Cumhurbaşkanı Burhaneddin Rabbani ile sık sık görüşürdü. Bir Afganistan evladı olarak görülürdü.

 

Faruk Aktaş

 

Faruk Aktaş ise 1974 Iğdır doğumlu. İlk, orta ve liseyi Iğdır'da okudu. Çok küçük yaşlarda babasını kaybetti. Yetim büyüdü. 2002 yılında Pakistan İslam Üniversitesi Şeriat Fakültesinden mezun oldu. Altı yaşında Muhammed Ferzan isimli bir çocuğu var. Ailesi İstanbul'da. İngilizce, Arapça ve Urduca dillerini biliyordu. İHH’da çalışkanlığıyla, mütevazılığiyle biliniyordu. Herkesin takdir ettiği bir kişiliğe sahipti. Yapmak istediği çok şey vardı. Özellikle yetimler konusunda çok duyarlıydı. Allah ona şahadeti nasip etti. İHH, Mavi Marmara şehitlerinden sonra iki şehidini daha uğurlamaya hazırlanıyor. Cenaze namazlarına tüm duyarlı vatandaşlar bekleniyor.

 

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
zawa
28 Temmuz 2010 Çarşamba 13:46
İNELİLEHİ VE İNNE İLEYKE RACİUN
inne lillehi ve inne ileyke raciun yerleri cennet olur inşallah
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C