Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afganistan’da 4 Amerikalı daha öldürüldü
24 Temmuz 2010 / 13:02
Afganistan’da NATO güçlerine karşı düzenlenen saldırıda 4 Amerikalı öldürüldü.

NATO’nun yaptığı açıklamada ölenlerin milliyeti ile saldırının nerede yapıldığı belirtilmedi. Amerikalı yetkililer ise ölenlerin Amerikalı olduğunu söyledi.

 

Bu ay öldürülen Amerikalı sayısı 52’ye çıkarken, NATO askeri sayısı da 69’a yükselmiş oldu.

 

Haziran ayında NATO’nun verdiği 102 kayıptan sonra Temmuz ayında düzenlenen uluslar arası Kabil toplantısında 2014’e kadar çekilme konusu öne çıkmış ve çekilmenin netleşmesi Taliban’ın zaferi olarak nitelendirilmişti.

 

Bu arada Taliban Müslümanlarının yoğun olarak bulunduğu Pakistan’ın Güney Veziristan bölgesine insansız Amerikan uçakları tarafından füze yağdırıldı.

 

16 kişinin öldüğü saldırıda yabancıların da olduğu bildirilirken, ölenlerin çoğunun Pakistanlı siviller olduğu da gelen haberler arasında.

 

Amerikalılar evleri bombaladı

 

Pakistan’ın Nation isimli sitesinin Taliban’ın website’sine dayanarak verdiği bir haberde ise Cuma akşamüzeri saat 18 civarında Helmand eyaletinin Sngin-Rigi bölgesine Amerikalılar hava saldırısı düzenledi.

 

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 40 müslüman hayatını kaybettiği söylendi. Haberde 34 kişinin de yaralandığı bildirilirken, Amerika’nın terörist helikopterlerinden evlerin üzerine bombalar bırakıldığı anlatıldı.

 

Fotoğraf: http://www.nation.com.pk/

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C