Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazze’ye abluka hafiflemedi
21 Temmuz 2010 / 23:18
El-Hudari: "Siyonist İşgalci Abluka Konusunda Kamuoyunu Aldatmayı Sürdürüyor"

Filistin Enformasyon Merkezi

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, daraltılmış Siyonist kabinenin ablukanın hafifletilmesi iddiasından sonra Gazze'deki durum üzerine yaptığı toplantının dünya kamuoyunu aldatma çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Milletvekili Cemal El-Hudari, bugün (21 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan açıklamada ablukayı hafifletme yönünde yaklaşık bir ay önce alınan sözde karardan bu yana pratikte hiçbir değişikliğin yaşanmadığı ifade edildi.

Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerin ablukanın tamamen kaldırılmasını ve hiçbir sınırlama ve yasak getirilmeden her türlü malın Gazze'ye girmesini istediklerini söyleyen El-Hudari, fabrikaların çalışabilmesi ve yıkılan altyapının onarılabilmesi için inşaat malzemeleri ile hammadde girişine izin verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ablukayı hafifletme kararının gerçek olması halinde dahi mevcut şartlarda uygulanamayacağına işaret eden El-Hudari, işgal devletinden Gazze'ye açılan dört kapıdan ikisinin sürekli kapalı olduğu, birinin haftada sadece iki gün diğerinin ise beş gün açıldığını ve Gazze'nin ihtiyaçlarını karşılamak için bunun yeterli olmadığını belirtti.

Gazze Şeridi'nin günlük 800 tır ihtiyacının olduğunu ve halihazırda 120 ila 150 arası tırın giriş yaptığını bildiren El-Hudari, işgalcinin arıtma cihazlarının girişine izin vermemesi nedeniyle içme sularının yüzde 90'ının içmeye elverişli olmadığını ifade etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C