Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fadlullah'ın cenazesi tekbirlerle kaldırıldı
07 Temmuz 2010 / 15:45
Pazar günü Hakk’ın rahmetine kavuşan Fadlullah, dün yüzbinlerin katıldığı bir törenle Hakk'a uğurlandı.

isra haber


İslam dünyasının önde gelen alimlerinden Muhammed Hüseyin Fadlullah için düzenlenen törene Şii ve Sünni alimler de katılırken törende "Amerika'ya Ölüm! İsrail'e ölüm" sloganları atıldı.

Törene Hizbullah adına Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hamas adına Lübnan temsilcisi Usame Hamdan, Suriye adına Lübnan Büyükelçisi Ali Abdulkerim Ali, İran Cumhurbaşkanı yardımcısı ve Ayetullah Cenneti katıldı.

Lübnanlılar Fadlullah'ı uğurlarken farklı çevrelerden Fadlullah için taziye mesajları da gelmeye devam ediyor. Bir yıl önce vefat eden Fethi Yeken'in oğlu Salim de bugün yayınladığı mesajında," Fadlullah, İslami vahdetin sembolüydü" dedi ve tüm İslam dünyasına baş sağlı diledi. Salim, Fadlullah'ın yokluğunun, İslam dünyası için büyük bir kayıp olduğunu sözlerine ekledi.

Lübnanlı Dürzi Lider Velid Canpolat da Fadlullah'ın vefatının İslam ve Arap dünyası için büyük bir kayıp olduğunu, Fadlullah'ın aydınlatan bir fakih ve alim olduğunu vurguladı.

Fadlullah'ın vefatından ötürü Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Dr. Ramazan Şallah da bir taziye mesajı yayınladı.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C