Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Laik-Demokratik İslam’ın Peygamberi"
03 Temmuz 2010 / 16:49
Ahya Aras, "Fethullah Gülen" gerçeğini yazmaya devam ediyor.

Fethullah Gülen’in söyleminde İslam’ın nasıl bir şekil aldığını, Demokrasi ve Laiklik ile ilgili görüşlerinin İslam’la nasıl uyuşmaz olduğunu, buna karşın Gülen’in söyleminin Devletin ve resmi ideolojinin söylemleriyle nasıl örtüştüğünü gözler önüne seriyor.

 

Yazıda ifade edilenler gerçekler tamamen Fethullah Gülen’le ilgili yayınlanmış kitap, haber ve demeçlere bağlı kalınarak, kaynakları belirtilerek hazırlanmış. Konuyla ilgili araştırma yapmak isteyenlere bu kaynakların da faydalı olacağına inanıyoruz.

 

Ahya Aras yazısında son olarak şunu söylüyor: “Eğer bu siyasal kanaatlerinde Gülen’in takiyye yaptığını, diliyle söyledikleriyle kalbinde tuttuklarının başka olduğunu iddia eden varsa, ona, en yakın adamının şu değerlendirmesini hatırlatmak isteriz: “Biz Fethullah Gülen’i; devlete bağlılık, Atatürk’ü takdir ederek bu ülke ve insanımız için değerli bulma, demokrasiye, laik cumhuriyete sahip çıkma, diyalog ve hoşgörüden yana olma hususlarında samimi buluyoruz.” (Gülerce, Demokrasi Paylaşma Rejimidir, Zaman, 22.06.1999)

 

Laik-Demokratik İslam’ın Peygamberi

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C