Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamas'tan İzzet Er-Reşak Açıklaması
04 Nisan 2010 / 15:05
Siyonist işgalciye büyük hizmetler sunuyor” diyen Er-Reşak: “Feyyad Mültecileri Az Bir Para Karşılığı Satıyor”

Filistin Enformasyon Merkezi

 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Ramallah’taki gayrımeşru hükümetin başkanı Selam Feyyad’ın Siyonist Haaretz gazetesine verdiği demeçte Siyonist işgal devletinin kuruluş kutlamalarına katılmaya hazır olduğunu söylemesini ve mültecilerin dönüş hakkını görmezden gelmesini eleştirdi.

İzzet Er-Reşak, dün (3 Nisan Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride Er-Reşak, “Feyyad’ın açıklamaları öfkeye ve tiksintiye yol açtığı kadar, Ramallah yönetiminin içine yuvarlandığı çöküntünün de derinliğini göstermektedir” dedi.

Selam Feyyad’ın bu açıklamalarıyla Siyonist işgal devletinin Yahudiliğine destek vermekle kalmayıp işgalcinin 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlileri ikna etmesinin de yolunu hazırladığını ifade eden Er-Reşak, Kudüs için orta bir yol bulunmasını isteyen Feyyad’ın bu sözleriyle de işgalcinin Kudüs’te toprak gaspını meşru gösterdiğini bildirdi.

Feyyad’ın mültecilerin çıkarıldıkları topraklarına dönüş hakkından vazgeçtiğini açıkça ilan ettiğini belirten Er-Reşak, Ramallah hükümetinin gayrımeşru başkanının bu şekilde Siyonist düşmana büyük bir hizmette bulunduğunu ve mültecileri az bir para karşılığı sattığını söyledi.

Selam Feyyad’ın sadece kendisini temsil ettiğini ve hiçbir şekilde Filistin halkını temsil etmediğini ifade eden Hamas lideri, “Selam Feyyad’dan bahsederken, halkımızın çektiği sıkıntıların üzerine kurulan ve Amerikalılar ve Siyonistler tarafından zorla kabul ettirilen birinden bahsediyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C