Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polisten polise bombalı paket
25 Haziran 2010 / 20:37
EMNİYET Genel Müdürlüğü fıkra gibi bir bomba hikayesine sahne oldu. Çorum Emniyeti envanterindeki el bombasının patlama düzeneği çıkartılarak eğitimde kullanılması için Ankara'ya gönderildiği belirlendi.

AKŞAM 

Postacı, geçen cuma günü Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderilen posta ve kargoları Dikmen'deki ana hizmet binasına teslim etti. Dikmen nizamiyesinde zarf ve paketler x-ray cihazından geçirilerek kontrol edildi. Çorum Emniyet Müdürlüğü'nden gönderilen paket x-ray'dan geçilirken, cihaz sinyal verdi ve ekrana el bombası görüntüsü yansıdı. Bombanın her an patlayabileceği kuşkusuyla nizamiye boşaltıldı. Kulübede bulunan el bombalı paket, Ankara Emniyeti'nden gelen bomba imha uzmanları tarafından açıldı. Bomba uzmanları, paketteki el bombasında patlayıcı düzeneğinin olmadığını bildirince, Emniyet Genel Müdürlüğü derin nefes bir aldı.


PAKETİ BOMBA UZMANI AÇTI

Çorum Emniyeti'nin, envanterinde bulunan ve hurdaya ayrılan bir el bombasını, içindeki patlayıcı düzeneğini çıkardıktan sonra eğitimlerde kullanılmak üzere PTT üzerinden kargoyla Ankara'ya gönderdiği belirlendi. Çorum'dan gelen el bombası, eğitimlerde kullanılmak üzere tutanakla Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı'na teslim edildi. El bombasını Emniyet Genel Müdürlüğü'ne kargoyla göndererek paniğe neden Çorum Emniyet Müdürlüğü hakkında ise idari soruşturma başlatıldı.

Soner ARIKANOĞLU / ANKARA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C