Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rasmussen’den İngilizlere Taziye
22 Haziran 2010 / 16:16
İngiltere’nin Afganistan’da 2001 yılından bu yana kaybettiği asker sayısının 300 olarak bildirilmesinin ardından NATO Genel Sekreteri Fogh Rasmussen bir açıklama yayınlayarak derin üzüntülerini bildirdi.

NATO’nun sayfasında yayınlanan açıklamada Rasmussen, Afganistan’da ölen İngiliz askerleri için derin üzüntülerini bildirirken, bu ölümcül görevde hayatını kaybedenlerin aileleri ile birlikte hissettiğini söyledi.

 

Rasmussen, Afganistan’da savaşan bütün askerlere övgüde bulunarak şunları söyledi: “Bu askerler ve bu misyon için 45 ülkeden gelen dostları, caddelerimizi, havaalanlarımızı ve metrolarımızı tehdit eden teröristler için Afganistan’ın artık güvenli bir cennet olmayacağını garanti etmeye çalışıyorlar. Güvenli bir Afganistan daha güvenli bir dünya demektir; askerlerimiz olağanüstü fedakarlıkta bulunuyorlar ve kararlı bir şekilde bu amaca hizmet ediyorlar.”

 

2001 yılından bu yana NATO ve müttefikler tarafından sürdürülen işgalde verilen kayıplar karşısında Batılı ülkeler kendi kamuoylarında yükselen tepkilere cevap olarak, bu savaşın Batı’nın değerlerini koruma savaşı olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar.

 

Sürekli tekrarlanan bu ifadeler ile İslam’ın imajı, Afganistan üzerinden işlenen terör söylemi ile özdeşleştirilerek, Batı’nın tek vücut olarak karşı çıkışı sağlanmaya çalışılıyor şeklinde yorumlanıyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C