Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Siyonistlerin kuşatmayı hafifletme iddiası yüzünü güzel gösterme çabasıdır”
17 Haziran 2010 / 17:35
Siyonist hükümetin Gazze’ye uygulanan kuşatmayı hafifletme kararı aldığını duyurması üzerine bağımsız milletvekili Cemal el-Hudari’den cevap geldi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, işgal devletinin daha önce yasaklı olan bazı maddelerin Gazze’ye girişine izin vererek Gazze kuşatmasını hafiflettiği iddiasının, işgal devletinin gelen baskılardan kaçma ve çirkinleşen yüzünü güzel gösterme çabasından başka bir şey olmadığını söyledi.

İşgal yönetiminin kuşatmayı gevşettiği iddiaları üzerine yazılı bir açıklama yapan Cemal El-Hudari şöyle dedi: “Tek çözüm kuşatmanın tamamıyla kaldırılması, sınır kapılarının açılması ve Gazze’nin dünyanın diğer ülkeleriyle irtibatı için deniz yolunun açılmasıdır. Dünyanın oyun ve entrika peşinde koşan Siyonistleri iyi tanıması gerekir. Kuşatma öncesinde bölgeye rahatça girebilen çimento, demir, tuğla ve benzeri inşaat malzemesinin girişine izin vermeyen işgal yönetiminin temel ihtiyaç niteliği taşımayan bazı maddelerin girişine izin vermesi kuşatmayı sona erdirdiğini göstermiyor.”

Siyonist hükümet yaptığı açıklamada, Gazze’ye uygulanan kuşatmayı hafifletme kararı aldığını duyurmuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C