Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail: "Gemileri Engelleyin" dedi
15 Haziran 2010 / 21:16
İşgal devleti Avrupa’dan kuşatmayı kırma gemilerine engel olmasını istedi

Filistin Enformasyon Merkezi

Siyonist işgal devletinin, Avrupa Birliği ülkelerinden Gazze kuşatmasını kırmak için gemilerin kendi ülkelerinden denize açılmalarına ve vatandaşlarının da bu organizasyonlara katımlarına izin vermemelerini talep ettiği belirtildi.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanoot bugün (15 Haziran Salı) internet sitesinde verdiği haberde, işgal devletinin Ortadoğu Dörtlüsü, Avrupa Birliği ülkeleri ve daha başka ülkelerle görüşmeler yaparak, bu ülkelerden kendi çıkarlarına zarar verdiği iddiasıyla Gazze kuşatmasını kırmak için gemilerin bu ülkelerden hareket etmemesi ve vatandaşlarının da bu gemilere binmemesi için talepte bulunduğunu yazdı.

Gazete devamla Gazze kuşatmasını kırmak için denize açılmış veya açılacak on gemiyi durdurmak için işgal ordusunun hazırlık yaptığını belirterek, Lübnan’dan bir, İran’dan da iki geminin yola koyulduğunu ifade etti.

Diğer taraftan Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Avrupa Girişimi ise yaptığı açıklamada, Özgürlük Filosunun işgal ordusunun korsan saldırısına uğramasının ardından oluşturulan Özgürlük Filosu-2’ye katılacak dayanışmacıların tamamına yakınının Avrupalı olduğunu belirtti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 12 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
13 / 18 °C