Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakim ve Savcılar Doktorlara Kızarsa…
12 Haziran 2010 / 21:50
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde sağlık çalışanlarının problemleri ile ilgili bir toplantıya katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ hakim ve savcılarla ilgili şikayette bulundu.

Hastanelerde doktorlarla bir sebeple tartışma yaşayan bazı hakim ve savcıların yetkilerini kullanarak bu doktorları gözaltına aldırdıklarını öne sürdü.

 

“İlk defa kamuoyunun önünde burada ifade ediyorum. Bu meseleyi araştırıyorum da. Benim üzüldüğüm bir mesele var. Sık olmasa da bazen değerli savcı ve hakimlerimiz, bir hastanede bir hekimle tartıştıklarında... Bakın tartıştıklarında diyorum. İnsanlar birbirleri ile tartışabilirler. Bu hekimlerin gözaltına aldırıldıkları oluyor. Nadiren de olsa bununla karşılaşıyoruz. Bu şekilde gözaltına alınan hekimlerden bugüne kadar bir şekilde yargılanan ve hüküm giyen ben işitmedim. Ancak bir fiili durum oluşuyor, o hekim birkaç saat veya bir gece gözaltında kalmış oluyor” dedi.

 

Recep Akdağ şöyle konuştu: “Ben şöyle bir soru sordum, şimdi kamuoyunun önünde de soruyorum: İki insan tartıştığı zaman, bazen birisi haksızdır, diğeri hakaret etmiştir. Bazen de karşısındaki ona hakaret etmiştir. İki insan tartıştığı zaman bu hakaretin bir tarafı olur. Acaba herhangi bir biçimde bu tartışmalardan dolayı bir savcı veya hakim gözaltına alınmış mıdır Türkiye Cumhuriyeti tarihinde? Böyle bir ihtimal var mı? Yok. O zaman neden bu iş için bir doktor gözaltına alınabilir? Yanlış davrandığını varsayalım. Hakaret ettiğini varsayalım. Demek ki sistemde aksayan bir şeyler var. Sistemde istismar edilen bir şeyler var.”

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-8 / 6 °C
İstanbul
11 / 15 °C
İzmir
10 / 17 °C