Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Birikim 133. sayısı çıktı
11 Haziran 2010 / 18:35
Genç Birikim son sayısını Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı ve sonrasında gelişen olaylara ayırıyor.

Selam İle…

 

Yeni bir sayıyla bizleri karşılaştıran Allah’a hamdolsun. Gazze gemisi “bizler ileri atıldık ve kazandık” diyen Şeyh Ahmet Yasin’e icabet etti. Ve “bizler de” dedi. Bu hadise Allah’ın izni ile önemli sonuçlara yol açmıştır ve açacaktır.

 

1. Filistin, yalnız orada yaşayan insanların davası değildir. Başta Türkiyeli Müslümanlar ve otuzu aşkın ülkeden ve değişik dinlerden insan davayı sahiplendiklerini göstererek, Filistin’i insanlığın gündemine taşıdılar.

 

2. 13 Temmuz 2006’da, İsrail Lübnan’a saldırdıktan 2-3 gün sonra, Türkiye’de savaşla ilgili hassas bir kamuoyu oluşmuştu. Tam o günlerde Siirt’ten bir PKK katliamı haberi geldi. Ertesi gün Hürriyet’in manşeti, “LÜBNAN’I BIRAK GÜNEYDOĞU’YA BAK” ve “İSRAİL GİBİ YAPARIZ” oldu. Kısacası İsrail-PKK koalisyonu pası verdi, Ertuğrul Özkök golü attı. Film tekrar İskenderun’da vizyona kondu.

 

3. Gemiden edindiğimiz ortak kanaat, gönüllülerin zerre kadar korkmadan büyük bir iman, teslimiyet sekineti ve vakarı ile karşı koyarken Siyonistlerin korkudan ne yapacağını şaşırmış bir vaziyette panikledikleri.

 

4. Bu hadise bölgedeki emperyalistlerin işbirlikçisi yönetimlerin işini bu günden sonra daha da zorlaştıracaktır. Yönetimlerdeki bu işbirlikçilik devam ettikçe bu saldırılar ne ilk ne de son olacaktır.

 

5. Saldırı, batının yıllardır doğuya açtığı savaşın bir parçası olduğunu batı’dan medet umanlar artık anlamalı.

 

6. Saldırı aynı zamanda medeniyetler savaşının da bir parçasıdır. Bunun göstergesi, aynı zamanda saldırının devam ettiği coğrafyanın en belirgin vasfı. Ne ilginçtir ki bu coğrafya, Afganistan, Irak, Çeçenistan, Pakistan ve İran’ı kapsıyor.

 

7. Gönüllü insanların ve kuruluşların donatıp yönettiği yardım gemilerine yapılan bu saldırı, sadece, sözüm ona bir devletin kendi başına tertipleyip gerçekleştirdiği saldırısı değil, kendi aralarındaki Soğuk Savaş’ı sona erdirdikten sonra, düşman ilân ettikleri İslâm’a, Batı’nın açtığı topyekûn savaşın bir gecelik enstantanesi olma özelliğini taşımaktadır.(Sezai Karakoç)

 

8. Bu, bir zincirin bir halkasıdır. Ve sembolik anlamı itibarı ile önemlidir. Bir taraftan en son modern silâhlarla donanmış bir güç, öbür tarafta, gıda ve ilaç gibi zaruri ihtiyaç maddelerini muhtaç olanlara götüren silâhsız insanlar vardı. Merhamet yüklü bir medeniyete, düşmanlık ve silâh yüklü sözde medeniyet, ölüm kustu.(Sezai Karakoç)

 

9. Bu, görüldü ki, tesadüfi, öncesiz sonrasız bir olay değil, öteden beri devam eden medeniyetler savaşının – ona “Çatışma” demek onu çok küçültmek olur. – bir anı, bir parçası ve ruhların bir aynası, bir gösterge işaretidir.(Sezai Karakoç)

 

10. Bir kere daha kafalara dank etmelidir ki, bir Medeniyetler İttifakı ya da Dinler Arası Diyalog yok, maalesef İslâm’ın doğuşundan bugüne kadar, Batı’nın ve Doğu’nun, kesilmeyen ve çağlar ve yüzyıllar boyu süren, tarihi alt üst eden, şehirleri ve medeniyeti yıkıma uğratan saldırısı vardır. (Sezai Karakoç)

 

11. Afganistan’da, Irak’ta, Kafkasya’da, hatta Afrika’da ve tüm İslam ülkelerinde, açık ya da gizli, dolaylı ya da dolaysız bu istilâ ve saldırı, bu, İslâm’ı yok etme savaşının iz ve eserleri, tesir ve tahribi göz önündedir. Bu istilâ ve saldırının durması için Batı’dan medet umanlar daima hüsrana ve hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Batı ile uzlaşma imkânı olduğunu sanan bu kişiler, böylesi tavırlarla sonunda devletin batmasını önleyemeyen son dönem Osmanlı vezirlerinin durumuna düşeceklerdir. (Sezai Karakoç)

 

12. Fethullah Gülen’in mesajını anlamak için, daha önce İsrail’e scud füzesi gönderen Saddam’a gösterdiği tepkiye ve Beslan’da Çeçen direnişçilerin rehin aldığı bir ilkokulda Putin’in yapıp Mücahidlere mal edilen katliamda gösterdiği tepkiye bakıp öyle karar vermek lazım.

 

Önümüzdeki sayıda yeniden buluşmak dileği ile Allah’a emanet olun.

 

gencbirikim--470.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C