Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lübnan’dan Gazze’ye Yeni Gemi
06 Haziran 2010 / 21:37
Önümüzdeki hafta sonu Lübnan’da yeni bir gemi Gazze’ye doğru yola çıkıyor

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün (5 Haziran Cumartesi) iki sivil toplum örgütü tarafından önümüzdeki hafta sonu aktivistleri, gazetecileri ve insani yardımları taşıyan yeni bir geminin ambargoyu kırma çabalarına destek olmak üzere Lübnan’dan Gazze’ye doğru yola çıkacağı açıklandı.

Özgür Filistin Hareketi ve Sınır Tanımayan Gazeteciler Birliği, düzenledikleri basın toplantısında “Özgür Gazeteciler Gemisi”nin Gazze Şeridi’nde kuşatma altında yaşayan çocuklara eğitim malzemeleri ve insani yardım götürmek için yola çıkacağını bildirdi.

Özgür Filistin Hareketi Başkanı Yasir Gışlag, kendini özgür kabul eden herkesi ambargoyu kırma gemisine katılmaya davet ederek, geminin önümüzdeki hafta Lübnan sahillerinden Gazze Limanı’na doğru yola çıkacağını söyledi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Birliği adına konuşan Sair Ğandur ise, önümüzdeki hafta sonu Beyrut’tan yola çıkacak gemide 50 gazeteci ve 20 Avrupalı aktivistin bulunacağını, Avrupalı bazı parlamenterlerin de aktivistlere eşlik edeceğini açıkladı.

Sair Ğandur, Beyrut’tan yola çıkacak geminin ambargoyu kırma çalışmalarının sonuncusu olmayacağını ve daha başka kampanyaların da düzenleneceğini söyledi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
Hakkari
-2 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C