Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethullah Gülen'e Destek Arınç'tan
05 Haziran 2010 / 22:18
Gazze açıklaması ile bir anda şimşekleri üzerine çeken Fethullah Gülen’e destek Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Arınç, Gülen'i “Her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor” diyerek savundu.

Fethullah Gülen cemaatine bağlı Türkçeder isimli dernek tarafından organize edilen Türkçe Olimpiyatları ödül töreninde konuşma yapan Bülent Arınç, Fethullah Gülen’e övgülerde bulundu.

 

Arınç konuşmasının başında Gazze’ye yardım götürmeye çalışırken saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinden söz ederek, "Allah hepimize onların şefaatinden nasip etsin. Onlar iyilik için gittiler. Gemide silahları, bıçakları yoktu. Kimseyle kavga etmeyi düşünmediler. Ama yolları kesildi. Onların hedefi insani yardım ve ambargoyu delebilmekti. Onlara yapılan bir cinayet işlemektir. Bu bir korsanlıktır. Müspet hareket eden her zaman kazanır. Bu gemi, yolcularıyla birlikte müspet hareket etti. Ortadaki hadisede zulme uğrayanlar ve onlara zulmeden hainler var. Kazanan, insani duyarlılıkla yardım götürenler, kaybeden ise zorbalardır, zalimlerdir, cinayeti işleyenlerdir" dedi.

 

Sözlerinin devamında Fethullah Gülen’in yaptığı açıklamalara değinen Arınç “Bu olay karşısında muhterem Hocaefendi'nin bir konuşmasının ne anlama geldiğini bana soruyorlar. Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor. Her şart altında, her durum altında ve her şeye rağmen müspet hareket etmeliyiz. Bunun imkanlarını araştırmalıyız. Bunun için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Zulme uğrayabiliriz ama zalim olmayacağız. Hiç bir zaman zulmetmeyeceğiz, haksızlıklara karşı da sabırla ve metanetle elbette duracağız. Müspet hareket budur ve bu hareketi takip eden herkes Türkiye'de de dünyada da kazanmıştır.” dedi.

 

Bülent Arınç cemaatin yurtdışında yaptığı çalışmaları da savunarak “Adına enstitüler açılan ve bu öğreti için parlamentolarını üniversitelerini tahsis eden dünyada yüzlerce ülke var. Ne diyor bu insan? İnsanlara ne söylemek istiyor? Hangi metodu takip ediyor? Açıyorlar, bakıyorlar, irdeliyorlar altından barış ve müspet hareket çıkıyor.” dedi.

 

Bülent Arınç şunları da ekledi: “O yüzden bütün dünyanın takip ettiği bu sistemi biz de takip edeceğiz. Sonuna kadar müspet hareket. Bunun takipçisi olacağız ki insanlar bizim iyi niyetimize güvensinler. Samimiyetimize güvensinler, bizden korkmasınlar, bizi sevsinler ve bizim ortaya koyduğumuz davayı samimi olarak kabul etsinler."

 

Törene Bülent Arınç ile birlikte TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu katıldı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 11 °C
Hakkari
-4 / 8 °C
İstanbul
7 / 11 °C
İzmir
7 / 15 °C