Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethullah Gülen Taziye Yayınladı
02 Haziran 2010 / 19:03
Gündemdeki olayları kendi sitesinde değerlendiren ve taziyelerini de burada yayınlayan Fethullah Gülen, İskenderun’da yapılan saldırı sonucunu hayatını kaybeden altı asker için taziye mesajı yayınladı.

M. Fethullah Gülen imzası ile kendisine ait internet sitesinde yayınlanan taziyede şu ifadeler bulunuyor:

Birlik ve bütünlüğümüze göz dikenlerin yeni planlar içinde oldukları açıkca görülmektedir. Son günlerde yaşanan elim olaylar bir hançer gibi bağrımıza saplandı. 6 kahraman askerimizin şehadeti münasebetiyle, başta Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız olmak üzere, bütün kahraman Silahlı Kuvvetler mensuplarımıza, ayrıca tüm milletimize ve şehit ailelerine taziyelerimi arz eder; Cenab-ı Allah'ın, ülkemizi devlet ve milletiyle bölünmez bir bütün halinde ilelebed payidar kılmasını dilerim.” M. Fethullah Gülen

 

İskenderun’daki saldırı ile aynı gün İsrail’in, Gazze’ye yardım taşıyan Mavi Marmara isimli gemiye yaptığı saldırı ile ilgili bir haber veya taziyenin Fethullah Gülen'e ait sitede bulunmaması dikkat çekti. Halen ABD’nin Pensilvanya eyaletinde hayatını sürdüren Fethullah Gülen’in, Türkiye’nin gündemini ve aynı zamanda Dünya gündemini etkileyen böylesine önemli bir olayda nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

Bu yazıya toplam (7) yorum eklenmiştir.
yasin asma
23 Haziran 2010 Çarşamba 12:31
şehadet nedir ne değildir?
mevcut literatürde her ne kadar türlü şehadet yaklaşımları varsada bilmemiz gereken şudurki.
şehadet ilayı kelimetullahı yüceltmek için verilen cehd ve mücadele sonucunda ruhun allaha hediye edilmesi ameliyesidir.

Literatürümüzde yığınla şehid cinsi yer alsada hiç biri fil hakikatte şehidlikle eş değer olamaz.
Onlara ancak mazlum bir ölüm olarak bakabiliriz şehid olarak değil
Şehadet öyle bir makamki ona peygamberler de imrenir ve onunla ağırlanırlar rablerince.
ama şunu kesinlikle bilmeliyizki ulusçuluk ve milliyetçilik bağlamında yeralan hayatın sona erişi ni ancak "kendi kisinden gitmesi" olarak adlandırabiliriz.

sistemler devletler ve egemen güçler bu kavramları tepe tepe kullanır yeri geldiğindede onlara yani şehadet sevdalılarına hayat hakkı dahi tanımaz.
bu onlar açısından oldukça anlaşılır bir durumdur.
anlaşılmayan odurki bunu bir hakikat olarak görüp sistemlerin ve egemenlerin ekmeğine yağ sürecek tarzdan yaklaşımlarda bulunarak, netliği bulandırmak babından yaklaşılarak hakikat ile zulumatı bir göstermeye çalışmaktır.
Bunun literatürümüzdeki karşılığı “islamizasyondur” yani “dine karşı dindir” yani “islamı İslam ile yok etmeye çalışmaktır”
yani karıştırmaktır.
Yani insanlar ağlar iken “gülen”dir bu hal
Selam ve dua ile
Yasin asma
Ahmet ADIVAR
17 Haziran 2010 Perşembe 12:42
Muradiye cevap
kardeşim sen nerden biliyorsun ölenlerin şehit olmadığını peki, biz nasıl bir muradi tipiyle karşı kartşıyayız. ? Sen değil senin baban kısa pantlonla gezerken bu insan kürsülerden irşat yapoyordu saygılı olun biraz. haylaz çocuklar gibi yüksek binalarınm camlarına taş atma...
mehmet-çik
03 Haziran 2010 Perşembe 19:27
taziye
Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.

Fethullah Gülen
Furkan
03 Haziran 2010 Perşembe 17:05
Duymamıştır!
Acvele etmeyin, FG, yardım gemisinde olanları duymamıştır!
Muradi
02 Haziran 2010 Çarşamba 23:25
Amerikan Tarzı İslam Alimi
Fethullah Gülenin şehadet kavramını olur olmadık yerde rahetlıkla kullanması,İslam dışı bir devlete dua etmesi ve ebediyete kadar ömür biçmesi herhalde nasıl bir alim tipiyle karşı karşıya olduğumuzu göstermeye yeter.
hüseyn
02 Haziran 2010 Çarşamba 20:37
hüseyn
humeyni de fransadan böyle beyanatlar verirdi bizde kasetlerden dinlerdik hey gidi günler
HILAFET HAKKIAYDINLATAN
02 Haziran 2010 Çarşamba 19:56
Halife kalkandir ancak onunla korunulur ve ancak onunla savasilir
Hilafet gelecek zulüm bitecek. Hilafet gelecek zulüm bitecek. Hilafet gelecek zulüm bitecek.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 11 °C
Hakkari
-4 / 8 °C
İstanbul
7 / 11 °C
İzmir
7 / 15 °C