Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geçen ay 500 kişi ölürken neredeydiniz?
02 Haziran 2010 / 13:23
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze’ye yardım götüren gemilere yaptıkları saldırı yüzünden yapılan baskıları kabul etmedi.

Gazze’ye gemi filosu ile götürülen yardımın “kabul edilemez olduğunu ve Ortadoğu’da barışa ve istikrara katkı yapmayacağını” iddia eden Lieberman uluslar arası kamuoyunu geçen ay dünya gündemini sarsan olaylara sessiz kalmakla suçladı.

 

Geçen ay “Tayland, Afganistan, Pakistan, Irak ve Hindistan’da olan olaylarda  500 kişi öldürülürken uluslar arası kamuoyunun sessiz kaldığını” belirtti.

 

Yaptıkları kanlı baskınları haklı göstermeye çalışarak bizim “temel hakkımız” savunması yapan Lieberman, İsrail’e karşı açıklamalar Batı ülkelerini ve Birleşmiş Milletler’i ise zayıf yerinden yakaladı.

 

Çıkarları tehdit edilmediğinde, ölenler müslüman veya herhangi bir üçüncü dünya ülkesi vatandaşı olduğunda hiçbir katliama ses çıkarmayan Batı ve medyası, olay kendi aleyhlerine dönme işareti vermeye başladığında taraf seçip, vurmaya başlıyor.

 

Mavi Marmara’ya yapılan saldırıda İsrail’e karşı tepkilerini en alt düzeyde koyarak, sadece üzüntülerini bildirmek ve soruşturma açılmasını istemekten ileri gitmeyen Batı’nın bu tavrı bile İsrail’i rahatsız etmeye yetti. İsrail duyduğu rahatsızlığı Dışişleri Bakanı Lieberman’ın sözleriyle iletirken, aslında kendisinin de dahil olduğu Batı’nın ikiyüzlülüğünü de istemeden ortaya koymuş oldu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C