Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kahire Rafah Kapısını Kapatmasın
21 Mayıs 2010 / 21:11
Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El Hudari: “Kahire’den Rafah Kapısını Açık Tutmaya Devam Etmesini İstiyoruz” dedi.

 

Filistin Enformasyon Merkezi

 

El-Hudari, Rafah sınır kapısını altı günlüğüne açan Mısırlı yetkililere teşekkür ettiklerini belirterek bu süre içinde altı bin insanın giriş çıkış yaptığını ifade etti.

Cemal El-Hudari bugün (21 Kasım Cuma) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Mısır’ın Rafah sınır kapısını açmasıyla burada mahsur kalan öğrenciler, dışarıda çalışan işçiler, yabancı uyruklularla birlikte hasta ve yaralılardan birçok insan dışarı çıktı. Altı günlük bir süre birçok insanın sıkıntısını hafifletti. Mısırlı yetkililerden kapıyı sürekli açık tutmaya zemin hazırlamak amacıyla öncelikle hastaların düzenli bir şekilde çıkış yapabilmeleri için kapıyı periyodik bir şekilde açmalarını istiyoruz. Filistin halkıyla Filistin davasına tarih boyunca destek veren Mısır devleti ve halkıyla derin ilişkilere sahibiz.”

İşgal devletiyle Amerika’nın baskıları sonucu Rafah sınır kapısını kapatan Mısır, kapıyı ancak zorunlu haller için açıyor.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C