Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Birikim Mayıs Sayısı Çıktı
19 Mayıs 2010 / 23:19
Derginin kapak konusu son zamanların tartışmalı ve gündemden düşmeyen anayasa değişiklik paketi olmuş.

Genel Yayın Yönetmeni Ali Kaçar imzası ile yayınlanan Gündem’de bu konu değerlendirilmiş.

Süleyman Arslantaş yazısında, uzmanlık alanı olan Filistin’i konu edinmiş ve yazısında Filistin ile ilgili olarak Müslümanlara yeni bir strateji olarak dikkatlerin artık Gazze’den Kudüs’e kaydırılmasını önermiş. 

Kendine özgü üslupla konuları gündeme getiren Şahin Özdaş, şirk konusunu ‘Şerik’ başlığı ile hayatından alıntılarla ele almış. 

Abdurrahman Bursevi ise yazısında Mısır Müslüman Kardeşler Hareketi’nin (İhvan-ı  Müslimin) Türkiye İslami Hareketlere olan etkilerini tahlil etmiş. 

Selami Aydın, geçtiğimiz ayda dünya gündeminin önemli gelişmelerinden olan Kırgızistan Devriminin arka planını yazısında detaylarıyla anlatmış. 

Günlük hayatta kendisine ulaşan bir cümleden hareketle farkına varamadığımız pek çok gerçeği gözlerimiz önüne koyan Celal Sancar ise sel felaketinden sonra kano’suyla New Orleans sokaklarında dolaşıp insanlara yardım ederken tutuklanan ve terörist olmakla suçlanan; biber gazı sıkılıp, zincirlenip açık havadaki bir metal kafeste uyumaya zorlanan bir Arap Amerikalı olan Abdurrahman Zeytun’un gerçek öyküsünü aktarmış. 

Derginin gerçekleştirdiği ve Ayten Durmuş’un konuşmacı olarak yer aldığı “Çocuklarda Ergenlik Dönemi” konulu konferansın ilk bölümünü de dergide bulabilirsiniz.   

İdris Gökalp’in “Peygamberimizin Çocuklarla İletişim Yöntemi”, Eda Erbay’ın “Güzel Gör + Güzel Düşün = Yaşamdan Lezzet Al”, Sümeyra Arslan’ın “Fıtri İbadet: Dua” yazılarını Genç Birikim’in Mayıs sayısında bulabilirsiniz.

İletişim: 229 67 18-19 

gencbirikim-mayis.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C