Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''Hoş bir 2018 beklemiyor bizi'
06 Aralık 2017 / 14:05
Gerçek şu ki “Derin Amerika”nın yöneticilerinin talimatları gereği Türkiye’ye iştahlı bir saldırı başlatıldı merkezden ve buradan hareketle bizi çok da hoş bir 2018’in beklemediğini bilmeliyiz.
Amerika bugüne kadar, “Sizinle müttefikiz ve dostuz” diyerek Türkiye’de top çeviriyordu ama görüntüde de olsa o dostluk hatırına zaman zaman insaflı davranıyordu. Şimdi ok yaydan çıkmış görünüyor ve tamamen maskeden ibaret olan o dostluk görüntüsünü çıkaran Amerika’nın bundan sonra yapacaklarında insaflı davranmayacağına inanıyorum. 
 
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısının bir bölümünü "Nasıl bir 2018 bekliyor bizi?" sorusunun yanıtına ayırıyor. Amerika ile bozulan müttefik ilişkilerinin getireceği bir takım sonuçlar olacağını belirtirken, inşallah az hasarla ve zararla atlatırız temennisinde bulunuyor. Şöyle yazıyor yazısının ilgili bölümünde Sevilay Yılman:
 
AMERİKA deyip geçmemek lazım... Amerika sadece Amerika değildir çünkü. Dünyadaki düzeni sevk ve idare etmek için en derin siyaset oyunlarının, en acımasız şekilde kurgulandığı çok büyük bir merkezdir. Ve bu merkezle ters düşmek, bu merkeze arıza çıkarmak da her babayiğidin harcı değildir. Üzülerek mi söyleyeyim yoksa keyifle mi bilemiyorum ama Türkiye artık bu merkezle tabiri caizse papaz olmuştur. Yani Türkiye artık bu merkezin istediği biçimde yön verdiği, yönetebileceği, oyunlarını, kurgularını dilediği gibi sergileyeceği alan olmaktan çıkmıştır.
 
Açıkçası kapitalizmin kirli rekabet koşullarını elinde tutup Türkiye gibi büyüme çabasında olan ülkelerle aklına estiği şekilde dalgasını geçen Amerika’yla bu zıtlıktan keyif alıyorum. Ama eskiden okuduğum Marx ve Engels’in kitaplarında yazılanları hatırladıkça da üzülüyorum... Çünkü maalesef ülkemizin geleceği açısından bu çok kaygı verici bir durum. Neden?
 
Çünkü Amerika bugüne kadar, “Sizinle müttefikiz ve dostuz” diyerek Türkiye’de top çeviriyordu ama görüntüde de olsa o dostluk hatırına zaman zaman insaflı davranıyordu. Şimdi ok yaydan çıkmış görünüyor ve tamamen maskeden ibaret olan o dostluk görüntüsünü çıkaran Amerika’nın bundan sonra yapacaklarında insaflı davranmayacağına inanıyorum. Belki içiniz kararıyor bu satırları okurken ama değerli okurlarım, gerçek şu ki “Derin Amerika”nın yöneticilerinin talimatları gereği Türkiye’ye iştahlı bir saldırı başlatıldı merkezden ve buradan hareketle bizi çok da hoş bir 2018’in beklemediğini bilmeliyiz. Özellikle ekonomik ve sosyolojik olarak zannımca zor günlere doğru gidiyoruz ülke olarak. İnşallah en az hasar ve zararla atlatırız bu günleri... İnşallah...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C