Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamas'tan acil 'Kudüs' çağrısı
04 Aralık 2017 / 12:24
Heniyye’nin Amerikan yönetiminin atmaya hazırlandığı adımla ilgili Arap ülkeleri liderleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.
Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Arap Birliği'ni Kudüs'ün işgal rejiminin başkenti ilan edilmesinin ve Amerikan Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasının tehlikesini görüşmek üzere acilen toplantıya davet etti.
 
Heniyye’nin Amerikan yönetiminin atmaya hazırlandığı adımla ilgili Arap ülkeleri liderleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.
 
Hamas liderinin ofisinden yapılan açıklamada, Heniyye’nin Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu’l-Geyt ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve Amerikan yönetiminin Kudüs konusunda atmaya hazırlandığı adımın tehlikesine işaret ettiği kaydedildi.
 
Arap Birliği’nin konuyu ele almak üzere acilen toplanması gerektiğini belirten Heniyye, Kudüs’ün ümmetin görüş birliğine sahip olduğu bir konu olduğuna dikkat çekti.
 
Heniyye, Amerika’nın bu adımının bölgede büyük dönüşümlerin başlangıcı olabileceği uyarısında bulundu.
 
Hamas liderinin görüşme sırasında Ebu’l-Geyt’e “Biz Filistinliler olarak Kudüsümüzü, topraklarımızı ve hakkımızı savunacağız” dediği bildirildi.
 
Arap Birliği Genel Sekreterinin de görüşmede Amerika’nın niyetinin tehlikesine dikkat çektiği ve daimi temsilciler düzeyinde bir dizi toplantı yapacaklarını söylediği ifade edildi.
 
Bu arada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsmail Heniyye arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği, ABD'nin niyetinin ciddiyetinin tartışıldığı öğrenildi.
 
Filistin Haber Merkezi
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C