Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Cennetlik' olduğunu öne sürdü!
27 Kasım 2017 / 12:05
Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, cennetle müjdelendiğini iddia etti.
 
Youtube video kanalında yayınlanan kısa videosunda, dünyadaki müjdenin rüya olduğunu iddia eden Mahmut Ünlü, kendisinin de cennetle müjdelendiğini öne sürdü.
 
Ünlü'nün ifadeleri şöyle:
 
"Benim bir hocam var, ismini vermeyeyim. Ben hapse girince gidip anlatmışlar bir şeyler. Bir 'acaba' demiş. Uzandım diyor. Birisi geldi, dikildi başıma diyor. Uyku ile uyanıklık arasında. 3 kez 'Cübbeli cennetliktir' diye bir bağırdı, ben de ayıldım diyor. Bu nedir? Müjdedir. Bunu benim duymam da müjdedir. Dünyadaki müjde rüyadır."
 
Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
Hüseyin şaşmaz*uzun
01 Aralık 2017 Cuma 12:21
Bakış açımızı düzeltmemiz lazım.
Biliyorum Hazmetmesi zor.

Ama aklını kullanan kişiler için zor olmasa gerek.

Eşyadaki özelliklerin farkına varamayanlar ezilmeye mahkumdurlar.

Bakış açımızı düzeltmemiz lazım.

İŞTE TAM DA BU İSABETLİ BAKIŞ AÇISI.

Kapitalizm’in kurucu babalarından Adam Smith: “İnsan fıtraten bencil ve açgözlüdür. Bu her ne kadar ahlaken bir düşüklük gibi görülse de toplumsal fayda açısından yararlıdır. Bencil çıkarlar peşinde açgözlüce koşan insan, piyasayı canlandırır ve bu sayede bolluk olur”der.
Ey mü’minler! Allah için hakkı ayakta tutan hâkimler ve adaletle şâhidlik eden kimseler olun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adâletsizliğe götürmesin. Adâlet yapın ki, o takvaya en çok yakın olandır. Allah’dan korkun. Çünkü Allah yaptıklarınızdan haberdârdır.)

5/MÂİDE-8
Hüseyin Uzun ******

Peygamber geldiğinde evlatlığın boşanmış eşiyle evlenilmesi toplum tarafından iyi karşılanmıyordu bu gün gibi.(2017)

Çoktandır içtihat yapılmadığından Cennet ve diğer bazı konularda meselenin hazmı zor.

33/AHZÂB-37: Hani bir zamanlar Allah'ın kendisine ikram ettiği, senin de iyilikte bulunduğun kişiye diyordun ki: "Eşini bırakma ve Allah'a karşı saygılı ol!" Ama Allah'ın açıklayacağı şeyi sen içinde saklıyordun; zira insanlardan çekiniyordun: oysa ki kendisinden çekinmen gereken sadece Allah'tı. En sonunda Zeyd o kadınla ilişkisini tamamen kesip boşayınca Biz onu seninle evlendirdik ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kesip boşadıklarında kişilerin onlarla evlenmelerinin önünde hiç bir engel bulunmasın: sonuçta Allah'ın emri yerine gelmiş oldu.)
Hüseyin alan
27 Kasım 2017 Pazartesi 23:28
İtikatlar farkı
Yahudi itikadında "Yahudi bir anneden" doğmuşsanız cenneti garantilersiniz. Ondan sonra işleyeceğiniz günahlardan "ateş az bir süre dokunur sonra cennete dönersiniz."

Hıristiyan itikadında İsa adına Kilisede "vaftiz olmak" cennete gitmek için yeterlidir. Ondan sonra bir günah işlerseniz Papaza gider "itiraf" edersiniz, papaz da sizi affeder.

İslam itikadında "korku ile ümit arasında bir yerde" durursunuz. Bu sebeple ümitsizlik küfürdür, cenneti garanti görmekte küfürdür. Allahtan başka affedecek hiç bir güç ve varlıkta yoktur.

Allah ruhbanlık yazmadı. Peygamberler dahil hiç kimseye affetme yetkisi de vermedi.

Hanif tevhid dinini kitap ehli bozduğu için Allah son kitabı Kur'anı indirdi, dinini ikmal etti, kitabı koruyacağını vadetti. Bütün insanlığı son kitabından sorumlu tuttu.

Artık dileyen kitap ehlinin itikadına, dileyen Kur'an ile bildirilen itikada uyar.

İman etmek "İkrar'ı bil lisan, Tasdik'ü bil Cinan'dır." Lisan, kendini ifade eder, Allah'tan gelenleri doğrulayanlar bu ifadede "karar" kılar. Dil, karar kılananları söyler. Cinan/kalp, lisanın bildirdiklerine göre inkilab eder, dönüşür yani tasdik eder. Dönüşen kalbin sahibi sıddık olur, söylediklerini tasdik eder.

Kur'an alfabesiyle oluşan "lisan", yani vahye müstenit kelimeler Allahtan gelenlerdir. Kendini ifade eder. Kararını bu ifadeye teslim olmaktan yana verenler iman etmiş olur.

Dil, vahye müstenit olmadığı için, kendisi üretir. Anlamı, kullananı veya üreteni verir. Günümüz Türkçe dili, Latin harfleriyle kelimelere dönüştüğü için, kendi anlamını bu dille verir. Kur'an bu dille okunursa anlamı okuru verir. Burada ikrar ve sadakat oluşmaz.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C