Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail'den müftüye teşekkür!
14 Kasım 2017 / 10:47
İsrailli Bakan Kara, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı" yönündeki fetvasından dolayı Suudi müftüsünü tebrik etti..
 
Suudi müftüsünün Hamas fetvası
 
Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh verdiği fetvada Hamas hareketini terör örgütü ilan etti, İsrail'le savaşmanın caiz olmadığını belirtirken Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini de savundu.
 
Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'in skandal bir fetva verdiği ortaya çıktı.
 
Abdülaziz Al-i Şeyh, verdiği fetvada İslami Direniş Hareketi Hamas 'ı terör örgütü ilan ederken İsrail 'le savaşmanın da caiz olmadığını savundu.
 
Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre Suudi Müftüsü ve Arabistan uleması yüksek konseyi başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'in geçtiğimiz aylarda yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" cevabını verdiği ortaya çıktı.
 
Müftüye İsrail'den tebrik
 
İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i verdiği fetvadan ötürü tebrik etti.
 
Siyonist Bakan, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı Abdülaziz Al-i Şeyh'i tebrik ederek İsrail işgali altındaki topraklara davet etti.
 
Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:
 
"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."
 
(islamvehayat)
Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
AHMED KILICKAYA
14 Kasım 2017 Salı 15:15
ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜ
Böylesi ulema (!) ve Şeyhler (!) olduktan sonra düşmanlara; azgın kafirlere, zalimlere, siyonistlere ve şeytanlara iş kalmamaktadır.!.
İŞTE ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜNE VE AVUKATLIĞINA DAİR BİR ÖRNEK !...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
Hakkari
-5 / 6 °C
İstanbul
9 / 12 °C
İzmir
2 / 14 °C