Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahlaki kriz!
13 Kasım 2017 / 10:43
3 ismin serveti ABD'nin en fakir 160 milyonunun birikiminden fazla
 
Institute for Policy Studies tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, ABD'nin en ezgin 3 isminin servetlerinin toplamı en fakir 160 milyon ABD vatandaşının birikimlerinden fazla. Bu üç kişiden ikisi ise teknoloji dünyasının yakından tanıdığı isimler.
 
NTV'de yer alan habere göre, ABD'li ünlü yatırımcı Warren Buffett, Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve Amazon'un kurucusu Jeff Bezos... Bu üçlünün ismini her yıl zenginler listesi açıklandığında duymaya alışkınız. Zira Gates, Bufet ve Bezos ilk üçü son yıllarda kimselere bırakmıyor. 
 
48979-002.jpg
 
Institute for Policy Studies tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, ABD'nin en ezgin 3 isminin servetlerinin toplamı en fakir 160 milyon ABD vatandaşının birikimlerinden fazla. 
 
Ahlaki kriz
 
Sputnik'in haberine göre, Raporun yazarlarından Josh Hoxie, bu durumu bir 'ahlaki kriz' olarak nitelendirdi. Hoxie, "Birçok kişi acı çekerken bu kadar fazla paranın birkaç kişinin elinde toplanması sadece kötü ekonomiye değil, aynı zamanda da ahlaki krize işaret ediyor" ifadelerini kullandı.
 
ABD'de yaşayan 400 zenginin, İngiltere, Fransa ya da Hindistan'ın gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha fazla servete sahip olduğunun hatırlatıldığı raporda, "En zengin 400 işadamı artık ABD nüfusunun yüzde 64'ünden (toplam 80 milyon hane veya 204 milyon kişi) daha fazla servete sahip" ifadeleri yer alırken bu sayının Kanada ve Meksika'nın toplam nüfusundan daha fazla insan anlamına geldiği belirtildi.
 
 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
Hakkari
-5 / 6 °C
İstanbul
9 / 12 °C
İzmir
2 / 14 °C