Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İKTİBAS DERGİSİ 467.sayısı çıktı
08 Kasım 2017 / 06:21
Dergimizin yeni sayısı yine titiz bir çalışma ile hazırlandı ve okurlarına gönderilmeye başlandı.
 
Dergimizin yepyeni bir sayısını, 37. yılımızda 467. sayımızı da sizlere ulaştırabiliyor olmaktan dolayı Allah’a hamd ediyoruz.
 
Okurlarımızın bu sayıda künyede görecekleri üzere tamamen yenilenen yayın kurulumuzun ve yazılarıyla bizi yalnız bırakmayan değerli yazarlarımızın katkılarıyla dolu dolu bir içerikle güzel bir dergi hazırladık.
 
Dergi kapağımızda bu ay İSTİŞARE vurgusu yaptık, zira bu kavramın önemi ve bize katacakları tartışma götürmez bir gerçektir. Bizler birbirimizin eksiklerini tamamladıkça daha da ileriye gideceğimizi biliyor ve inanıyoruz. İstişare bunun vazgeçilmez bir ön şartıdır.
 
Bu sayımızda, dergimizin kurucusu rahmetli Ercümend Özkan’ın 1992 yılında yapmış olduğu bir sunumuna yer verdik. Günümüz gündemine de uygun olması sebebiyle yer verdiğimiz bu yazısının tekrar tekrar ve dikkatle okunması gerektiğini düşünüyoruz.
 
Dergimizin bu sayısında sırasıyla Hüseyin Alan’ın "Osmanlı’da Millet ve Kulluk Sistemi ve Günümüz" yazısını, Şükrü Hüseyinoğlu'nun "Kerkük'ün dili olsa", Kürşad Atalar'ın "Kök-Anlam Yöntemiyle Cinn Suresi Tefsiri"ni, Murat Kirişçi’nin "Çağdaş Samirilik" ve Mustafa Atav’ın "İslami Hareket, İlke ve Prensipler" başlıklı yazılarını da okuyacaksınız.
 
Sıcak gündemin soğukkanlı bir şekilde analizine fayda sağlayacağını umduğumuz haber ve köşe yazılarından oluşan iktibaslarımızı da yine dergimizin diğer bölümlerinde değerlendirmenize sunduk... 
 

iktibas-kapak-buyuk-001.jpg

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
bayram taş
16 Kasım 2017 Perşembe 23:54
Allah daim etsin
inşaallah bundan sonra daha kuvetli birliktelikler oluşur.hayırlar getirsin.selamlar.
İlyas Metin
07 Kasım 2017 Salı 21:42
Hayırlar getirsin inşallah
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
Hakkari
-5 / 6 °C
İstanbul
9 / 12 °C
İzmir
2 / 14 °C