Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meşhur! Rahib’e İngiltere’den davet
13 Aralık 2010 / 12:53
Kur’an yakma planı ile dünya çapında adını duyuran İslam karşıtı Amerikalı Rahip Terry Jones, İngiltere’deki İngiliz Savunma Birliği’nin davetini kabul etti.

BBC’nin haberine göre İngiliz Savunma Birliği (EDL) “İngiltere ve Avrupa’nın İslamlaştırılmasını” protesto için düzenleyeceği mitinge Amerikalı Rahibi de davet etti. Haberde, Rahibin daveti kabul ettiği ve düzenlenecek mitingde kalabalığa hitab edeceği belirtildi.

 

Son aylarda adından çokça söz ettirmeye başlayan İngiliz Savunma Ligi aslında bir sokak hareketi ve gücünü de İslamofobia’dan alıyor. Grubun düzenlediği gösterilerde ise İslam aleyhine sloganlar atılıyor.

 

Bu açıdan Grubun Rahip ile yakın ilişki içine girmeye çalışması garip görünmüyor. Her ikisi de İslam’ın dünya üzerinde nüfuz etmesinden rahatsız durumda bulunuyorlar.

 

İngiltere’ye girişi engellenebilir

 

BBC’nin haberinde 50 kişilik bir cemaate sahip olan Terry Jones’un İngiltere’ye girişi konusunda ise İçişleri Bakanlığı’nın ‘yasaklama’ seçeneğini değerlendirdiği duyuruldu.

 

İngiltere hükümetinin kamu güvenliğine tehdit oluşturduğu düşünülen kişilerin ülkeye girişini yasaklayabildiği de belirtildi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 11 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
7 / 8 °C
İzmir
6 / 15 °C