Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Mescidi Aksa’nın yıkılması an meselesi”
12 Aralık 2010 / 15:15
Filistin Âlimleri Birliği, Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’nın altında ve çevresinde yaptığı kazı ve yeni inşaat çalışmaları konusunda İslam ümmetini bir kez daha ikaz etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Âlimler Birliği bugün (11 Aralık Cumartesi) Mescidi Aksa ve çevresinin içinde bulunduğu tehlikeli süreçle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada, Siyonist işgal rejiminin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'yı ve çevresini yıkmak için düşündüğü projeleri hayata geçirmeye başladığı belirtildi.

Filistin Âlimleri Birliği “Siyonist işgal rejiminin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik tahrip edici planlarını durdurmak gerekir. Ümmetin de artık uyanması lâzım. Çünkü karşımızdaki düşman direniş ve güç dilinden başka bir dilden anlamıyor” dedi.

Mescidi Aksa’nın geçirdiği tehlikeli sürece dikkat çeken Filistin Âlimleri Birliği, daha sonra şunu ifade etti: “Mescidi Aksa yıkılmak üzere. Mübarek Mescidi Aksa’nın yıkılması eğer bizi öfkelendirip ayaklandırmıyorsa, bizi ne ayaklandıracak? Allah azze ve celle “Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar” buyurarak bizi uyarmaktadır."

Bu yazıya toplam (4) yorum eklenmiştir.
dogan er
13 Aralık 2010 Pazartesi 10:54
gönüller viran olunca
Her türlü yaşam ALLAHa teslimiyetten uzak olursa gönüller viran oldugu gibi her şey harabeye döner.Hali pür melalimizde işte öyle bir şey .
fikret
13 Aralık 2010 Pazartesi 09:13
taraf
bu uğurda hiç bir şey yapamamak müslümanı incitiyor.taraf olarak bu yolda öleyim bari.en zayıfı bu belki.ne yapayım elimden şimdilik bu geliyor.
hikmet erturk
13 Aralık 2010 Pazartesi 08:13
malesef
Elimiz kolumuz bağlı sadece seyredebiliyoruz.Allah bizleri affetsin.Bizden gibi görünen yıkımlar fark edilemiyor.İçten çöküşler devam ediyor. İnşallah toplum içerisinde şahidler olarak kalıp değişim zamanında bunların hesabını sorabilirirz.
Ş. Hüseyinoğlu
12 Aralık 2010 Pazar 23:04
Sinirleri alınmış ümmet
Önce geçtiğimiz günlerde bir siyonist albayın açıklamasında yer alan, şimdi de Filistin Alimler Birliği tarafından dile getirilen bu tehlike nedense Müslümanların kılını bile kıpırdatmıyor. Bundan 10-15 yıl öncesinde böyle bir haber karşısında tabir yerindeyse yer yerinden oynardı. Maalesef bu süreçte uygulanan politikalarla Müslümanların sinirleri alındı, refleksleri yok edildi. Tabii ki biz burada emeryalizmi ve işbirlikçilerini suçlayacak değiliz. Zira Rabbimiz buyuruyor ki "Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda olduğunuz takdirde sapan kimse size zarar veremez" Maide 105. ayet.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 12 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
13 / 18 °C