Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuzu: Gençlik ne hale geldi!
08 Aralık 2010 / 19:11
Önce CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, ardından Ak Partili TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu yoğun bir protesto ile karşılaştı.

Ankara Üniversitesinde düzenlenen bir panele katılmak üzere bu üniversiteye giden CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum Fakülte’de bir grubun protestosu ile karşılaştı.

 

AKP ve CHP’nin aynı olduğunu söyleyen ve konuşmadan salonu terk etmesini isteyen protestoculara karşı Batum, Ak Parti’yi eleştirerek CHP’yi ve kendisini savunmaya çalıştı: "Bunu bana da yapsanız, Burhan Kuzu'ya da yapsanız adı faşizmdir. Eğer burada Başbakan ya da Egemen Bağış olsaydı çoktan dayak yerdiniz." dedi.

 

Bu olaydan iki saat sonra Burhan Kuzu üniversiteye geldi. ‘Kollektif Yumurta Şenliğine Hoşgeldiniz’ pankartı ile Kuzu’yu karşılayan protestocu öğrenciler, salonda Kuzu’nun üzerine yumurta ve pet şişe atmaya başladılar. Üzerine yağan yumurtalara hedef olan Kuzu duruma çok öfkelendi. Önce, olaydan sorumlu gördüğü Dekan’ın istifa etmesini isteyen Kuzu üniversiteden ayrılırken Yönetimin de istifa etmesini istedi.

 

Burhan Kuzu ayrıca kameralara ‘Çekin, gençliğin ne hale geldiğini görün’ dedi. 2001 yılından bu yana tek başına ülkeyi yöneten Ak Parti’nin bir milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı olan Kuzu’nun sözleri akla ‘gençliği bu hale kimin getirdiği?’ sorusunu getirdi.

 

Kuzu’nun ayrılmasından sonra polis gaz ve cop kullanarak öğrencileri etkisiz hale getirdi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C