Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Wulff: “İsrail’in güvenliğini taahhüt ediyoruz”
30 Kasım 2010 / 12:57
“İslam da artık Almanya’nın bir parçası” sözleri ile dikkat çeken Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Pazar günü Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile yaptığı görüşmede, işgal rejiminin güvenliği konusunda Almanya’nın sorumluluk hissettiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Alman Cumhurbaşkanı Wulff yaptığı açıklamada, Almanya’nın işgal rejiminin güvenlik ve huzur içinde yaşama hakkını savunma ve onu koruma noktasında kendini sorumlu hissettiğini belirtti.

Cumartesi günü İsrail’e gelen Alman Cumhurbaşkanı, burada kalacağı üç günlük süre içinde Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile görüşecek. Wulff’un Batı Yaka’da başkanlık süresi bitmiş olan Mahmud Abbas ile görüşmesi de bekleniyor.

Nazilerin Siyonistlere yönelik kuşkulu soykırımın ardından kendini Yahudilerin hamisi ilan eden Almanya’nın yaptığı cinayetlerin faturasını Filistin halkına ödetmesi garip bir çelişki olarak görülüyor.

Filistin halkının işgal edilmiş, talan edilmiş ve gasp edilmiş topraklarından bahsetmeyen Almanya Cumhurbaşkanının bu topraklar üzerinde kurulmuş gayri meşru bir varlığın güvenliğinden kendilerini sorumlu görmesi, aslında Avrupa’nın bu gayrımeşru varlığı İslam’a ve Müslümanlara karşı ileri bir karakol olarak kullandığının açık delilidir.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
hüseyin bulbul
01 Aralık 2010 Çarşamba 14:31
siracinin desdekcisi bozacidir
"Küfür bir millet islam da bir millettir" sözü hep tekerrür ediyor. müslümanlarin kulaklari cinlasin...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C