Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Has Parti’ye katılanların ahiretleri tehlikede!
28 Kasım 2010 / 15:47
Şevket Kazan’dan çok güncel değerlendirmeler…

Cuma günü, Cuma namazının ardından Milli Görüş’ün üçüncü şahlanışı Saadet Partisi’nin yeni genel başkanı Necmettin Erbakan tarafından başlatıldıktan sonra ilk değerlendirmeler de gelmeye başladı.

 

Bugün birinci kongresini yapan Has Parti için, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) programında ''ahlak ve maneviyat, adil düzen, yeniden büyük Türkiye, yaşanabilir bir Türkiye, yeni bir dünya kurma hedefi ve vizyonu olmadığını'' iddia etti.

 

Anadolu Ajansı muhabirinin bildirdiğine göre Kazan ''Bu programın içerisinde tek bir milli görüş ifadesi yoktur. Bunu ayrılanların kendilerine ne kadar yazık ettiğini ifade etmek için söylüyorum. Bu programda ahlak ve maneviyat, adil düzen, yeniden büyük Türkiye, yaşanabilir bir Türkiye, yeni bir dünya kurma hedefi, vizyon yoktur'' dedi ve HAS Parti'ye katılanların ''adeta ahiretlerini tehlikeye attıklarını'' öne sürdü.

 

Programda ''insan; ırkı, rengi, cinsiyeti, dili, dini, mezhebi, düşüncesi, memleketi, sosyal ve ekonomik durumu ne olursa olsun eşref-i mahlukattır'' şeklinde bir tanım bulunduğunu belirten Kazan, ''Onun için mi hahamları, papazları aldın?'' diye sordu. Eşref-i mahlukatı Şeyh Galip'in müsemmen şiirinden bir kaç dizeyi okuyarak tanımlayan Kazan, ''Her türlü mezheplisine, meşreplisine insan diyebilirsin ama burada eşref-i mahlukat diyemezsin. Eşref-i mahlukatı bu kadar genişletemezsin'' dedi.

 

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
Mert yigit
29 Kasım 2010 Pazartesi 00:05
Ne olmus yani
Al birini cal ötekine yine siyaset sahnesinde kapisma var.
Din üzerinden rant hesaplari ha....
Yüce Allah c.c bu gibilerin durumunu görüyor...
Millet ve cemaatda misil misil uyuyor...
Hani nerde kardesim Tevhid ve Adalet...
ADEMOĞLU
28 Kasım 2010 Pazar 21:27
1
MÜKEMMEL İFADE ETMİŞ KENDİLERİNİ VEDİĞERLERİNİ
DEMEKKİ ONLARLA OLANDA DİĞİERLERİDE AYNİ STATİKODA.
DİLİNE SAĞLIK .
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C