Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Askeriye’nin bağış isteme yöntemi!
22 Kasım 2010 / 16:20
Hava Kuvvetleri bünyesindeki Kartal Vakfı için tüm personelin bağış yapması emri yayınlandı. Bağış yapmayanların ise bildirilmesi istendi.

Star gazetesinin verdiği haberde Hava Kuvvetleri Komutanlığı ekseninde hareket eden Kartal Vakfı’na yardım toplamak için komutanlık bünyesinde bir emir yayınlandığı bildirildi. “Bağış yap” emri komutanlığın tüm birimlerine gönderilirken “bu emir usulüne göre imha edilecektir” komutu da yer aldı.

Dönemin Vakıf Başkanı Korgeneral Bilgin Balanlı tarafından “Hava Kuvvetleri Komutanı Namına” gönderilen emirde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı personelin vakfa yeterli bağış yapmadığı vurgulandı. Emirde, komutanlık bünyesinde 32 bin personelin bulunmasına rağmen, bunun sadece 15 bininin vakfa bağışta bulunduğuna dikkat çekilerek, uygun rütbede bir subay ve astsubayın vakfın faaliyetlerini anlatarak bağışçı sayısını arttırması isteniyor.

Emirde, yapılacak tüm çalışmalar ve yardımların resmi kayıtlara dahil edilmeden gerçekleştirilmesi isteniyor. Personelle ilgili resmi niteliğe büründürülmeden çalışma yapılması istenen emirde; bağışta bulunan/bulunmayan personelin isimlerinin tespit edilmesi isteniyor. Emrin okunduktan sonra imha edilmesi isteniyor.

DIŞARIDAN DA YARDIM ALIYOR

Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline yardımda bulunmak için kurulan Kartal Vakfı’nın yönetim kurulu, Hava Kuvvetleri komutanlarından oluşuyor. Vakfın Başkanlığı’nı, Kurmay Başkan, yönetim kurulu üyeliklerini ise Personel Başkanı, Plan Prensipler Başkanı, Lojistik Başkanı, Personel Plan ve Yönetim Daire Başkanı, Disiplin Moral Şube Müdürü, Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri’nden oluşuyor. Vakıf, personelin dışındaki gerçek ve tüzel kişilerden de gelen yardımları da kabul ediyor.

star-askeriye-talimat1.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C