Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Editör'den…
22 Kasım 2010 / 07:00
Değerli okurlarımız! 8 aylık geçmişine rağmen sitemiz sizlerle hiç de kötü olmayan bir ünsiyet kurmayı başardı. Bu anlamda siz değerli okuyucularımıza / takipçilerimize teşekkür ediyoruz.

Şüphesiz başarının, güzelliğin, hayırda yarışmanın sonu ve belli bir standardı yoktur. Bazı alanlar var ki, o alanda kendinizi ancak, o günkü mevcut koşullara, aynı kulvarda sizinle aynı işi yapan refiklerinizle karşılaştırarak ölçer, yaptığınız işi ne oranda başardığınıza dair bir kanaat oluşturursunuz.

 

Bu cümleden olarak sitemizin takdire şayan bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Ancak daha büyük, daha etkin ve daha derinlikli yayınlar yapmak için siz okuyucularımızın yoğun desteğine ihtiyacımız olduğunu sizler bizden daha iyi bilmektesiniz.

 

Genelde ‘sanal alem’ olarak anılan internet ortamında belli bir ideolojik çerçevede yayın yapmak, hele de yayınınızda ilkeli, dik duruşlu olmak geriden göründüğü kadar kolay değildir. Bu ‘sanal’ alem de, diğer gerçek alemler kadar insanı yormaktadır. Enerjisiz ‘sanal alem’ de varlığını sürdürememektedir.

 

Bazen okurlarımız “yeter artık!” diyor ve restini çekip ‘gidiyor’, bazen de yazarlarımız. Tabi okuyucularımızın restini ve gidişini sizler görmüyor, bilmiyorsunuz. Yazarlarımızın bu durumundan ise haberdar oluyorsunuz. Değerli kardeşimiz Mustafa Atavın son protest çıkışına getirmek istiyoruz sözü.

 

Öncelikle şunu bilmenizi istiyoruz ki, sayın Atav yazmayı bırakmamıştır, bırakması da düşünülemez. Fakat hep beraber müsaade edelim de yazılarına bir süreliğine noktalı virgül koymuş olsun. Bunlar belki bir ‘editör’ün söyleyeceği sözler değilse de, biz söylüyoruz işte! Her birimizin böyle zaman zaman dinlenmeye ihtiyacı vardır. Okulda teneffüs arası olmasa ne öğretmenler katlanabilir derse, ne de öğrenciler

 

Müslümanlar olarak ne yazık ki yazmayı çok sevmiyoruz, okumayı da pek sevmediğimiz gibi… Oysa, namazına çok titizlenip de, okumayı savsaklayan, yazmaya gelince kendine ‘estağfirullah’ diye bir sığınak bulan Müslümanlar, ne kadar büyük bir sorumluluk altında olduklarını düşünmelidirler. Türkiye'de ‘namazla diriliş’ platformuna alternatif bir ‘okur-yazarlık’ seferberliği mi düzenlemeli, ne yapmalı?

 

Sayın Atav’a haklı olarak “kararını beğenmedik!” yollu munisçe serzenişler yapan kardeşlerimiz, acaba kendilerinin de yazmak gibi bir görevle mükellef olduklarının farkında mıdırlar?

 

Hasıl-ı kelam, bizler Mustafa Atav’ın belli bir süre dinlendikten sonra yeniden bismillah diyerek daha taze ve daha dinamik yazılarla size merhaba diyeceğine olan güvenimizi sizlerle paylaşmak isteriz. Sizlerden de yeni okumalar ve yazmalar bekleriz

 

Dünyada ve ahirette güzellikler ihsan etsin rabbimiz sizlere...

Bu yazıya toplam (7) yorum eklenmiştir.
matav
22 Kasım 2010 Pazartesi 23:56
rabbimiz hakkımızda hayra hükmetsin
Yazık, gerçekten yazık! Maksadım yazılarımızın okunmamasına vurgu yapmak değildi. Asla böyle bir niyet taşımış değilim. Ama ucu açık şeyler söylemişim ki mesele öyle anlaşılmış. O yüzden sahici yorumlar yazan kardeşlerimden de editör dostumuzdan da özür dilerim. Sitenin ve bana tahsis edilen köşenin amacını aşan şeylere vesile olduğum için de gerçekten pişmanım. Amacım birilerinin kendilerinden olanı, yılların hukukunu, sır ve mahremlerini paylaştıklarını, dost diye, kardeşim diye hitap ettiklerini nahak yere tahkir ve tezyif etmelerinin, aşağılamanın İslam ahlaki ile bağdaşmadığını dile getirmekti; ki ben hiçbir yazımda “bir dost” un dediği gibi şahsiyetleri rencide eden, kişiliklere saldıran, aşağılayan ifadelerde bulunmadım ve zaten buna hakkım da yoktu. Eleştirilerim düşüncelere, söylendiği halde söylenmediğinin iddia edilmesine, işliyorsak kabahati bunun birlikte olduğuna işaret etmeye yönelikti. Öyle anlaşılıyor ki “ bir dost” diye yorum yazan arkadaşımız aksini iddia etmekte ısrarlı. Ve onun adına hayal kırıklığına uğradığımı söylemeden geçemeyeceğim. Unutmayalım ki Rabbimize karşı işlediğimiz suçlardan tövbe etmek, kulların hukukunu çiğnediğimizden dolayı da özür dilemek inancımızın, erdemli olmamızın , “bir dost” luğun gereğidir. Ve kendi adıma bunun gereğini yerine getirmiş, en azından son iki yazımda olası kırıcılıklardan dolayı da özür dilemiş biriyim.
Kendisiyle hiçbir alakası olmadığı halde, özellikle bundan kaçındığıma şahitken başkaları adına bana hakarette bulunanın, tahkir ve tezyif edenin kendini mağdur ve mazlum durumuna düşürmesi herhalde bu olsa gerek. En yakıcı olanı bunu yıllardır dost bildiklerimizin yapması, hem de ortak dostluklarımızın olduğu alem içinde. Ne diyelim, Rabbimiz hepimizin günahlarını bağışlasın. Ve bana okumayı tavsiye edenlere teş
bir dost
22 Kasım 2010 Pazartesi 20:40
editöre.
Bilgisayar ilk tarafımızdan tanınmaya başladığı yıllardı,rahmetli ercüment bey
bize anlatırken bu alameti inanın anlamadım ve şaşırmıştım. ve bugünler, iktibas camiası geç kalmış olsada yapılan iş muhteşem.......teşekkürler,
yAZMAKTAN VAZGEÇENLERE GELİNCE RAHMETLİ ERCÜMENT BEY DEMİŞTİKİ ÖNCE OKUYUN SONRA YAZIN.....
İNCİTMEYİNKİ İNCİNMEYİN. SELAM VE DUA
yener
22 Kasım 2010 Pazartesi 18:50
okuyuculardan birisi
ilgili kardeslerimizden Allah razi olsun.yorumlari her zaman okumaya calisiyorum benim dikkatimi ceken yorumlarda cok yetenekli arkadaslar goruyorum yazi yazmak icin neyi bekliyorlar.ayrica biz okuyucularinda maddi ve manevi destek olmamiz gerektigini dusunuyorum bu konu uzerinde yogunlasalim birazda selam ve dua ile
Hasan MiSKEVi
22 Kasım 2010 Pazartesi 16:14
Alemlerin rabbi,sanal aleminde RABBiDiR.
Sizleri tebrik ediyor,bu guzel site icin tesekkur ediyoruz.Sanal Alemde allah'in gozetimi altindadir;"onu ne uyku ne uyuklama almaz" bu alanda ki boslugu doldurdugunuz icin sagolun.Ama sunu bilmek gerekiyor ki"Allah'in ipine mutlaka sarilmaliyiz" ve inanin ozumuzdekileri en hizli bir bicimde degistirmeliyiz.Yani serri ve munkeri atip yerlerine hayri,marufu koymaliyiz.Allah bize yeter.Selam ve dua ile.
Onurlu durusunuz icin tebrikler,acinizla uzuluyor,sevincinizle neseleniyoruz.
alifurkani
22 Kasım 2010 Pazartesi 15:49
Ercüment Özkan ve Direnişi
O'nun yolundan gidilmesi dileğiyle!Farklı olduğumuz noktalar olmasına rağmen E.Özkan ve ilkeli duruşunun sizin aracılığınızla yeniden meydana çıkması bizi çok mutlu kıldı bilesiniz.O'nun yolunu sürdüren yiğtlere selam olsun.Doğrularınızı destekleyeceğiz ama hata gördüklerimizi de dostça ileteceğiz...Sözde İslami sitelere karşı İlkeli duruş sergileyen İktabasın kurucusu ve yolunu sürdürenlere saygılar.
ali.şalcı
22 Kasım 2010 Pazartesi 11:56
çekilmek yok..
“(Ama), sizden önce gelip geçen(mümin)ler gibi sıkıntı çekmeden cennete girebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Onların başına öyle ezici sıkıntılar ve katlanılmaz darlıklar geldi ki ve öylesine sarsıldılar ki, müminlerle birlikte Elçi de: "Allah'ın yardımı ne zaman gelecek?" diye feryat ediyordu. Gözünüzü açın, Allah'ın yardımı (daima) yakındır!”.
her yazınız demire vurulan çekiç gibiydi..çekici vurmaya devam edin mustafa kardeşim..unutmayalım ki önümüzdeki süreç çok ağır ve daha da yıpratıcı olacak..
fikret
22 Kasım 2010 Pazartesi 07:56
editör
Allah yardımcınız olsun.bu yükün altına girmek zaten büyük bir özveri ister.bizim işimiz kolay.canın isterse oku,olmazsa birde yorum yap tamam.inşallah bundan sonra okumalarımda bu emeğinde farkına vararak okur ve yorum yazarım.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C