Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bugün Irak’ta Katliam Vardı
10 Mayıs 2010 / 19:10
Ajansların bugün geçtiği haberlerde, Irak’ın bir çok yerinde bombalar patladı. Özellikle savunmasız işçilere ve Pazar yerine yapılan saldırılar en acı ve haince olanları idi.

Bağdat’ta, Hille’de, Felluce ve Musul’da meydana gelen saldırılar Irak’ta sürgit bir kaos ortamı oluşturmayı hedefliyor. Susturucu silahlı ve bombalı yapılan saldırılar, bu katliamların profesyonelce yapıldığını da gösteriyor.

 

Bağdat, Felluce ve Musul’da Irak polisi üzerine susturucu silahlarla ve yaklaşık aynı dakikalarda yapılan saldırılarda 13 Irak asker ve polisi öldü.

 

Zaman’ın haberine göre Bağdat’ın güneyinde bulunan Hile kentinde ise işçilerin bulunduğu bir noktada iki bomba yüklü aracın patlatılması ile 50 kişi öldü, 140’dan fazla kişi yaralandı.. Ambulansla ölü ve yaralılar kaldırılırken üçüncü bir araçla başka bir saldırı düzenlendi ve yaralı sayısı 170’lere çıktı. Polis kaynakları yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğunu açıkladı.

 

Yine Bağdat’ın güneyinde buluna Kut iline bağlı El Suveyra kasabasında Pazar yerine yapılan saldırıda ise 13 kişi öldü, 40 kişi yaralandı.

 

Bugün medyada ancak “Yılın En Kanlı Saldırıları” şeklinde istatistik haberi olarak yer alabilen Irak’ta akan kan Müslüman kanı. Müslüman Irak halkı bombalar altında can verirken dünya medyası ancak Irak güvenlik güçlerine yapılan saldırıları öne çıkartıyor ve ölenlerin Irak’lı olduğunu vurguluyor.

 

Haksız yere kanı akıtılan onlarca Müslüman sessiz sedasız toprağa verilirken, onların kanını akıtan zalimler ise yeni hedeflerinin hesabını yapmakla meşgul oluyorlar.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 13 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
10 / 17 °C