Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abbas güçleri 5 Hamas üyesini kaçırdı
18 Kasım 2010 / 13:12
Mahmud Abbas'a bağlı milisler, mübarek Kurban Bayramı'na dahi saygı duymadı.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Başkanlık süresi sonra eren Mahmud Abbas'a bağlı milis güçleri, Batı Yaka'da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve sempatizanlarına yönelik gözaltı operasyonlarını bayramda da sürdürdü. 

 

Milis güçlerinin Tulkerem vilayetinde Hamas üyelerinden beş kişiyi kaçırdığı ve kaçırılanlar arasında milis güçlerince daha önce kaçırılan Esad Şedid'in babası ve kızkardeşinin de olduğu bildirildi.

 

Yerel kaynaklardan bugün edinilen bilgiye göre, Abbas milisleri Tulkerem vilayetinde Esad Şedid'in evine baskın düzenleyerek babası Şeyh Ziyad Şedid'i ve kızkardeşini kaçırdı.

 

Milis güçlerinin baskın sırasında Şedid'in evini didik didik aradıkları ve evdeki eşyalara zarar verdikleri bildirildi.

 

Milis güçlerinin ayrıca Firavun köyünden eski esir Mahir Hattab'ı kaçırdığı ve doğruca Nablus'taki El-Cuneyd Cezaevi'ne naklettiği, Hattab'ın En-Necah Üniversitesi öğrencilerinden olduğu ve milislerce daha önce de kaçırıldığı kaydedildi. Milis güçleri Tulkerem'den Mahmud Nasif'i de kaçırdı.

 

Abbas milislerine bağlı sözde İstihbarat biriminin, Deir El-Ğudun beldesinden İhab Musa Ga'dan'ı bayram gecesi kaçırdığı, İhab Musa Ga'dan'ın daha önce de birkaç kez milislerce kaçırıldığı ve yaklaşık 10 gün önce "Koruyucu Güvenlik" milislerince kaçırılan Salih Ga'dan'ın kardeşi olduğu bildirildi.

 

Şedid, Hattab ve Ga'dan ailelerine yakın kaynaklara göre, aileler, milis güçlerince kaçırılan çocuklarının El-Cuneyd Cezaevi'nde vahşi işkencelere maruz kaldığını söyledi.

 

El-Halil vilayetinde ise milis güçlerince kaçırılan Kerim Ekrem Şahin'in ailesine yakın kaynaklar, "Koruyucu Güvenlik" zindanlarında tutulan Şahin'in yapılan ağır işkenceler nedeniyle sağlık durumunun kötüye gittiğini bildirdi.

 

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
a
20 Kasım 2010 Cumartesi 07:06
b
hamasçı ifadesinin hoş olmadığı ortada. hamas mensubu denilebilir...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 13 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
10 / 17 °C