Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayramınız mübarek olsun…
17 Kasım 2010 / 10:00
Her ümmet için, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanların üzerlerine O'nun adını anarak kurban kesmeyi ibadet kıldık. Sizin Tanrınız tek bir Tanrı’dır, O'na teslim olun.

Allah anıldığı zaman kalpleri titreyen, başlarına gelene sabreden, namaz kılan, kendilerine verdiğimiz rızıktan sarfeden ve Allah'a gönül vermiş olan kimselere müjde et.(Hac 22/34)

 

Elbette onların ne etleri, ne de kanları Allah'a ulaşmaz. Ancak O'na sizin takvanız ulaşacaktır. Böylece onları sizin emrinize verdik ki, size yolunu gösterdiğinden dolayı, Allah'ı tekbir ile yüceltesiniz. Görevlerini iyi yapan iyilik sevenleri müjdele! (Hac 22/37)

 

De ki: Muhakkak benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi olan Allah içindir.  O'nun hiç bir ortağı yoktur. Ben böyle emrolundum ve ben Müslüman olanların ilkiyim. (Enam 6/162-163)

 

Bütün müslümanların bayramlarını tebrik ediyoruz. Ümmet olmanın bilincini, kardeş olmanın heyecanını, Allah’a kulluğun verdiği huzuru kalbimizde hissedeceğimiz güzel bir bayram diliyoruz.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 13 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
10 / 17 °C