Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faslılar İsrail heyetini protesto etti
14 Kasım 2010 / 21:25
Yüzlerce Faslı, Fas’ın Tanca şehrinde Amadeus Enstitüsü tarafından düzenlenen İşbirliği Forumu'na katılmak için Fas’a gelen İsrail heyetini protesto etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Filistin ve Irak’a Destek Girişimi Koordinatörü Halid Es-Süfyani yaptığı açıklamada, Fas’ta düzenlenen çalışmaya katılan Siyonist heyeti protesto etmek için yüzlerce Fas vatandaşının eylem yaptığını belirterek, eyleme Tevhid ve Islah Hareketi ile Adalet ve Kalkınma Partisi, Sosyalist Sol Parti, Adalet ve İhsan Hareketi gibi onlarca parti, hareket, dernek ve vakfın destek verdiğini ifade etti.

Es-Süfyani yaptığı açıklamanın devamında Faslı vatandaşların Tanca’daki Birleşmiş Milletler’e ait merkezin önünde toplanıp eylem yaptıklarını söyledi.

Göstericilerin “Siyonistlerin yeri burası değil cezaevi” yazan dövizlerin yanında işgal ordusunun son Gazze Savaşı'nda yaptığı katliamların resimlerini de taşıdıkları gözlendi. Göstericiler sık sık işgal aleyhinde ve Filistin direnişi lehinde sloganlar attı.

Şaibeli Amadeus Enstitüsü'nün düzenlediği foruma işgal rejiminin de katılmasının özellikle istenmesi, organizatörlerin işgalcilerle kirli ilişkiler içinde olduklarını gösteriyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
11 / 17 °C
İzmir
13 / 19 °C