Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bünyamin Zeran'dan 'Yolcuya ve yola dair...'
10 Kasım 2010 / 06:57
İslam bir yolculuktur ve insan hayatı da bu yolu arşınlamak için vardır, diyor Bünyamın Zeran ve hayatın gayesini de Allah’a ulaşmak için vesileler aramaktır, diye tanımlıyor.

Zeran yeni yazısında bir müslümanın üzerinde yürümesi gereken yolun özelliklerini ortaya koyuyor. Yolun sınırlarını Hududullah’ın belirleyeceğini, onun dışındakilerin bâtıl olacağını anlatıyor Zeran:

 

“Zamanın hızla akıp gittiği ve değişimin hızla yaşandığı 21. Yüzyılda nerdeyse her sabah uyandığımızda yeni yolların açıldığını ve her açılan yeni yolun insanlığı hayra götüreceğinden bahsedilmektedir. Oysa çok geçmeden insanlık için sunulan bu yolların şimşeğin çakması gibi önlerini her aydınlattığında yürüyen ama aydınlık bitince karanlıklar içinde kalakalanların durumu gibi bir pozisyonla aynı olduğu gerçeğine vakıf oluyoruz.”

 

İnsanlığın tek kurtuluş reçetesinin İslam olduğunun altını çizen Zeran, İslam’ın ritüel (törensel) ibadetlerin dışında Müslümanlara bir çok sorumluluk yüklediğini ve bunları yaparken de kullanmaları için Rabbani bir metod emrettiğini hatırlatıyor.

 

Çünkü, diyor Bünyamin Zeran, yürünecek her yol insanı varmak istediği yere götürmeyebilir…

 

Yolcuya ve yola dair...

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C