Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayan Gül'ün başörtüsü yorumu
08 Kasım 2010 / 22:31
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Londra temasları kapsamında bu ülkede bulunan Hayrünnisa Gül, burada lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitimlerini sürdüren 35 Türk öğrenciyle bir araya geldi.

STAR

Öğrencilerin teker teker sorunlarını dinleyen Gül, daha sonra onlara hitap etti. Dünyanın her yerinde Türk öğrencileriyle karşılaşmaktan duyduğu büyük mutluluğu dile getiren Gül, yurt dışında eğitim gören öğrencilerin Türkiye için büyük kazanç olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, ilkokulda başörtüsü tartışmalarıyla ilgili konuştu. Hayrünnisa Gül, bir soru üzerine ilkokullarda başörtüsü konusunda, "Bu konuda yaşanan bir cehalet varsa ortadan kaldıracağız. İlkokul öğrencisinin kendi isteğiyle başörtüsü takması sözkonusu olamaz. Bu konuda karar verecek yaşa geldiğinde kararını verir" dedi

Hayrünnisa Gül, özellikle başörtüsü konusunda Türkiye'nin enerjisinin yıllarca boş yere harcandığına vurgu yaparak, ''Tüm sorunlar yavaş yavaş çözülüyor. Bu sorun da inşallah zamanla çözülecek'' dedi.

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
Abdulkadir Coşkun
13 Kasım 2010 Cumartesi 19:31
Şinasi Kardeşim Ağzına Sağlık
Bir düşünün hayrunisa gül hanım bu güne kadar bazı kardeşlerimizin dahi gıpta ile baktığı baş örtüsünden dolayı sevdiği saygı gösterdiği biriydi ama bugün gördikki ya ne dediğini bilmeyen lafın nereye gidecegini bilmeyen biri ya başı zorla kapatılmış biri (çünki eğer isteyerek islamı bilerek kapattı ise böle bir şey asla ama asla kat a sölemez) yada bir ard niyet var.şimdi bu 3 şıktan hangisi yakışıyor hayrunisa gül hanıma kararı siz verin.......
Şinasi ULUDOĞAN
09 Kasım 2010 Salı 13:48
YAZIK
Sayın cumhur başkanının eşinin bu görüşlerini tam tersinden düşünmesini isterim
Zira o zaman görülecektir ki kız çocuklarını tessettüre sokmayanlarda çağdaşlık adına kendi kızlarına baskı yapıyor olabilir.
Allahın emrini yerine getirme konusunda Müslümanların birilerinden izin alması gerekmemektedir.Zira o izin Allahtan gelmektedir. Allahın emrini uygulamnın da yeri Allahın arzıdır. Her yerdir.
Çok şey yazmaya hgerek ok tur. Cehalet asıl haliyle Allahı yok sayıp çağdaşlık adına kız çocuklarını soyup soğana çevirmektir. Kız çocukları açık giydirilip büyüdüklerinde tesettüre büründürüleceklerse tam tersinden bırakalım küçükken kapansımnlarda büyüdüklerine isteyen açılsın
.......
vesselam
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 13 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
10 / 17 °C