Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hareetz: “Abbas milisleri ele geçirdikleri silahları İsrail’e teslim ediyor”
08 Kasım 2010 / 16:49
Siyonist gazetelerden Hareetz, Abbas’a bağlı milis güçlerin Batı Yaka’da ele geçirdikleri silahları İsrail ordusuna teslim etmeyi sürdürdüklerini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Hareetz gazetesi bugün (08 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili verdiği haberde şunları yazdı: “Silahları teslim etme işi Abbas milisleriyle işgal ordusu arasında uzun süredir devam eden işbirliği ve koordinasyonun bir sonucudur. Bu koordinasyon şu anda en üst seviyede devam ediyor.”

İsrail ordusundaki bir subayın Abbas milislerinin silah teslim işinin artık olağan ve günü birlik hale geldiğini belirtmesi, Abbas milislerinin düştüğü çukurun derinliğini gösteriyor.

Gazete devamla, İsrail ordusunun dikkat çekmemek için bu işbirliğinden olabildiğince bahsetmemeye gayret ettiğini, Abbas milislerinin de işgal askerleri Batı Yaka’da operasyon yaparken olabildiğince onlarla yüz göz olmamaya çalıştığını kaydetti. 

İşgal ordusunun bir alayı gibi hareket eden Abbas milisleri Batı Yaka’daki direnişi bitirmek için işgalciyle her türlü işbirliğini sürdürüyor.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
Ahmet Dede
09 Kasım 2010 Salı 16:10
Hep böyleydi
Ne yazık bu olay yalnız filistinde değil, bütün islam ülkelerinde böyleydi.Halende devam ediyor.Müslümanım diyen ekseriyet bunu hep akletmeli
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C