Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkekler neden tesettürsüz!
04 Kasım 2010 / 20:20
Aynı yerde gezinip topraktaki ayak izlerini başkasından bilmenin enfes rahatlığıyla kılıç sallıyorsunuz.

Esra ELÖNÜ-HABER7

Yenilgi salgılayan kokuşmuş bir savaştır bu! Denize dalmadan kıyının boynunu vurduran ehli keyif buyruklarla karnından cümleler kuran memur krallığı gibisiniz. Mesaiyle çuvallıyorsunuz. Biriniz de alnının sarıya yüz vermeyen akıyla erkeklerin tesettürsüzlüğünü sorgulamıyor. Biriniz de çıkıp mertçe bu kızları cazip tazyikle sevimli kılan aslında biz erkekleriz demiyor..

Ve biriniz de çıkıp bu örtülüleri eleştirirken zaaflarına örtü çekememiş erkek riyasına kilit vurmuyor.. Bazı mutaassıp adamların cazip örtülüler üzerindeki fizyolojik sarfiyatını neden erkekler eleştirmez anlamış değilim diyordu feride. Siz ukalalığınızın kadın üzerindeki hâkimiyetini imam nikahlı curcunayla ikiye üçe çıkarırken cazip örtülüleri kullanmadınız mı baylar! ( bazılarınız)

Cazip örtülüler a egolarınızın dizginlerini ellerine almadı mı ? Buna izin veren sizler değil misiniz? Daha modern, daha sarışın, daha konforlu, vücut hatları erkek santralinden düşmemiş kadınlar için eşlerinizin emeğini ve cefasını hiçe sayarak cazip olanı üzerinize yağma etmediniz mi?

Bırakın bir kadının duruşunu caziplikle nasıl israf ettiğini kadınlar eleştirsin zira komik oluyorsunuz. Yok efendim sıkma başın altına şişhane modasından efektler düşülüyormuş yok efendim daracık giyinip başlarına çadır geçiriyorlarmış! Çok caziplermiş..

 Biraz da kendi kıyımızın yontma taşlarından mütevellit inşaat halini eleştirsek.. Biraz da nefislerinin donmuş yağlarını cazip örtülüler üzerinde eriten adamlarımızı eleştirsek nasıl olur?  Erkeklere de bakın azizim asıl tercih ettikleri kadın modelinden şikâyet eder olmuşlar vah vah! Kim nasıl isterse öyle giyinsin öyle giyinsin ki erkekler de imtihan halindeyken ayetlerden kopya çekip hâkim olamadıkları zaaflarının boyutlarını anlasın.

Tekrar ediyorum ki kimi örtüyü takı malzemesinin arasına çeşni olsun diye kullanmıştır kimisi kendi modasını örtü üzerinde Allah’ın kızmayacağı bir şekilde dizayn etmiştir. İkisi arasındaki farkı sürüyü kurda yedirerek mi bulacaksınız. Unuttunuz galiba azizim kadının bu şekli aslında erkeğin gizli tercihidir. Ve soruyorum daha mütevazi ve sade örtünen hatunlar cazip olamadıkları için mi aldatıldılar.. Yoksa cazibe kuklası olmuş erkeklerin ego alerjisine iyi gelmedikleri için mi üzüldüler... Soruları arttırabilirim zira bu sizden çok şey eksiltebilir...

eelonu@mynet.com

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C