Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önder Sav CHP yönetiminden çıktı
03 Kasım 2010 / 17:00
CHP'de tüzük krizi büyüyor. Kılıçdaroğlu PM'yi iptal etti, Sav PM'yi Hakkı Suha Okay başkanlığında topladı.

VATAN
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yürürlükte bulunan tüzük uyarınca partinini yeni yönetimini belirlediğini duyurdu. CHP'nin yeni Genel Sekreteri Nihat Matkap oldu...
Yönetimde Önder Sav yok... Sav'ın yerini Gürsel Tekin aldı.

İşte CHP'nin yeni yönetimi

chp-yeni-yonetimi.jpg 

PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI İPTAL!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın CHP'yi tüzük konusunda uyarmasının ardından Kılıçdaroğlu PM'yi bugün toplama kararı almıştı... Ancak CHP Genel Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada PM toplantısının iptal edildiği bildirildi.

SAV: GEREKÇESİZ İPTAL EDİLEMEZ

Buna rağmen Genel Sekreter Önder Sav, "CHP'nin geleneğinde ilan edilmiş toplantıların gerekçesiz iptal edilmesi gibi bir durum yoktur. Parti Meclisi'nde çoğunluk var. Parti Meclisi Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay Başkanlığı'ında toplantısını yapacaktır" dedi. Nitekim, Okay, Başkanlık koltuğuna geçip toplantıyı açtı. Meclis toplantısında 3 önerge görüşmeye açıldı... Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi yoktu. Toplantı sonunda 59 üye kurultay istedi.

'GENEL BAŞKANSIZ PM TOPLANAMAZ'

Önder Sav cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, Kemal Kılıçdaroğlu yanlıları parti tüzüğünün 37. maddesince Genel Başkan olmadan PM'nin toplanamayacağını bu yüzden bu toplantının geçersiz olduğunu açıkladılar. Kemal Kılıçdaroğlu da saat 17:00'de bir basın toplantısı düzenledi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 12 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
13 / 18 °C