Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağdat'ta 76 müslüman can verdi
03 Kasım 2010 / 16:45
Dün akşam saatlerinde Bağdat'ta patlayan bombalar 76 müslümanın canına mal oldu. Amerika'nın hala bir ayağının bulunduğu Irak'ta kaos bitmiyor.

Şiilerin yaşadığı semtlerde meydana gelen olaylar üzerine ABD ve İngiltere’nin saldırıyı sert bir dille kınadığı bildirildi.

 

Sünnilerin yaptığı iddia edilen saldırılar üzerine, ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Michael Hammer, yazılı açıklamasında, saldırıyı "canavarca" diye niteledi ve bu saldırıların Irak'ın kalkınmasını, ilerlemesini engelleyemeyeceğini söyledi.

 

Star gazetesinin haberine göre Hammer, ABD'nin Iraklıların yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydederek, "Iraklıların, ülkelerinde dini gerilim yaratmaya yönelik bu tür tahriklere kapılmayacaklarından eminiz" ifadesini kullandı.

 

İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague da yayımladığı yazılı açıklamada, çoğunlukla Şiilerin yaşadığı semtleri hedef alan bombalı saldırıları "barbarca" olarak niteledi ve bu saldırıları düzenleyenlerin Irak'ın geleceğini düşünmediklerini, sadece çatışma ve gerilim yaratma peşinde olduklarını ifade etti.

 

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
necati türkoğlu
03 Kasım 2010 Çarşamba 18:57
bağdatta
Bağdatta yetmiş altı müslümanın ölümüne amerika ve ingilizler çok üzülmüşler ? bu kafirler hem katlederler, hem vah vah biz yapmadık diye hayıflanırlar.müslümanlar iç savaşa girsinde kına yakalım diye . müslümanlar inşaallah böyle bir tuzağa düşmezler ?
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C